Zremasterowane gry Command & Conquer bez mikrotransakcji

Niedawno poinformowaliśmy Was o tym, że EA zamierza doprowadzić do powrotu serii Command & Conquer, ale nie poprzez kolejne gry mobilne, takie jak niesławne Command & Conquer: Rivals, ale stworzenie zremasterowanych wersji najlepszych części cyklu. Teraz ponownie mamy dobre wieści. Jim Vesella z Electronic Arts odpowiadając na pytania na Reddicie stwierdził, że wspomniane remastery nie będą posiadały mikrotransakcji.
„Nie będziemy dodawać żadnych mikrotransakcji do remastera C&C.” – powiedział Vesella.
Nie ma co ukrywać, dobrze usłyszeć takie zapewnienie, zwłaszcza że mamy do czynienia z EA. Chyba nie musimy nikomu przypominać o skandalu związanym z grą Star Wars: Battlefront II.
Poza informacją o braku mikrotransakcji, w omawianym wątku na Reddicie nie można wyczytać wielu ciekawostek. Raczej to Vessela przyjmował w nim feedback od użytkowników i zadawał tym użytkownikom pytania na temat tego, co chcieliby zobaczyć w zremasterowanym Command & Conquer. Przede wszystkim Vessela skupiał się na kwestiach balansu, sztucznej inteligencji czy interfejsu.
Przypomnijmy, że Jim Vesella to człowiek, który brał udział w pracach nad Command & Conquer: Tiberium Wars, Command & Conquer: Tiberium Twilight, Red Alert 3 i Command & Conquer 3: Kane’s Wrath. Nie jest on więc osobą, która pracuje nad serią po raz pierwszy.

Mamy nadzieję, że remastery okażą się godne wypróbowania. Ciekawe, kiedy będziemy mogli wypróbować pierwszego z nich – w momencie 25. rocznicy serii Command & Conquer, czyli za dwa lata, czy może nieco wcześniej?

Źródło:Reddit