Recenzja Samsunga Galaxy A35 5G. Ten tańszy, ale wcale nie gorszy?

Koncern Samsung posiada w swojej ofercie kilka naprawdę ciekawych modeli należących do serii Galaxy A – dedykowanej klientom mniej wymagającym niż Ci, którzy interesują się flagowcami z Androidem na pokładzie. Jednym z przedstawicieli tej serii jest Samsung Galaxy A35 5G. To model pośredni – ani nie najmocniejszy, ani nie najsłabszy spośród całej rodziny Galaxy A. Czy może okazać się doskonałym wyborem dla osób, chcących postawić na kompromis między ceną, a jakością? Postanowiłem to sprawdzić!

Jaki ekran ma Samsung Galaxy A35 5G?

Rozsądnie wyceniony smartfon od Samsunga wyposażono w 6,6-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz. Obraz wyświetlany za jego pośrednictwem cechuje ponadprzeciętna jakość. Możemy liczyć na niezłe odwzorowanie kolorów oraz szerokie kąty widzenia. Takie właściwości docenią osoby, które sporo czasu spędzają na graniu bądź konsumowaniu multimediów właśnie za pośrednictwem smartfona. Sekcja dedykowana wideorozmowom oraz wykonywaniu selfie została osadzona centralnie u góry ekranu. Producent zdecydował się na pojedynczy obiektyw o rozdzielczości 13 MP, który powinien zapewnić satysfakcjonującą jakość rozmów oraz zdjęć. Czytnik linii papilarnych umieszczono pod ekranem.

Jak wydajny jest Samsung Galaxy A35 5G?

Samsung Galaxy A35 5G został wyposażony w autorski procesor Samsung Exynos 1380 wspomagany przez 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB miejsca na dane. Taka konfiguracja gwarantuje satysfakcjonującą wydajność w podstawowych zastosowaniach typowych dla smartfonów tej klasy. Podczas testów nie napotkałem na żadne uporczywe spadki wydajności urządzenia. Smartfon doskonale radził sobie z zadaniami takimi, jak przeglądanie serwisów społecznościowych, stron internetowych czy granie w gry mobilne. Co ważne – CPU nie nagrzewał się w niekomfortowy sposób. Choć nadal jego kultura pracy odbiega nieco od tego, co mają do zaoferowania układy Snapdragon. Smartfon oferuje użytkownikom funkcję Dual SIM i modem 5G. Mamy tu także moduł NFC oraz port USB-C. Tradycyjnie brakuje złącza słuchawkowego. System operacyjny to Android 14 z nakładką One UI.

Co w zestawie z Samsungiem Galaxy A35 5G?

Smartfon Samsung Galaxy A35 5G dostarczany jest w stosunkowo małym opakowaniu, które zawiera samo urządzenie, kabel do ładowania, narzędzie do wyjmowania tacki SIM oraz dokumentację. Niestety, w zestawie nie znajdziemy bezpłatnego silikonowego etui, które mogłoby być przydatne, biorąc pod uwagę łatwo zbierające odciski palców i podatne na zarysowania szklane plecki smartfona. Ramka urządzenia wykonana jest z plastiku, a producent zadbał o solidne wykonanie i design charakterystyczny dla linii Galaxy. Obiektywy kamery wystają znacznie poza obrys urządzenia, dlatego warto zachować ostrożność, aby ich nie uszkodzić podczas odkładania smartfona.

Samsung Galaxy A35 5G – jak radzi sobie z multimediami?

Smartfon Samsung Galaxy A35 5G doskonale nadaje się do konsumowania multimediów – oglądania filmów i seriali. Wysoka częstotliwość odświeżania jego ekranu zapewnia płynność wyświetlanego obrazu. Dzięki temu, korzystanie z aplikacji takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy HBO Max jest komfortowe. Na pokładzie mamy głośniki stereo, więc Samsung Galaxy A35 5G świetnie sprawdza się jako mobilny odtwarzacz muzyki, oferując przyjemne brzmienie nawet po podłączeniu wysokiej klasy słuchawek. Ponadto, smartfon ten bez problemu współpracuje z Chromecastem.

Jak Samsung Galaxy A35 5G radzi sobie z fotografowaniem i filmowaniem?

Samsung Galaxy A35 5G to urządzenie, które naprawdę nieźle radzi sobie z robieniem zdjęć i nagrywaniem wideo. Niektórzy recenzenci twierdzą, że to najlepszy smartfon do fotografowania w swojej kategorii cenowej. Trudno się z tym nie zgodzić. Choć nie zastąpi pełnoprawnych aparatów fotograficznych (to nie ta półka jakościowa, co chociażby Galaxy S23 FE), to testowany model z powodzeniem posłuży do zrobienia przyzwoitych zdjęć z wakacji, wypadów ze znajomymi czy imprez rodzinnych. To zasługa niezłej mocy obliczeniowej oraz algorytmów AI wykorzystywanych przez Galaxy A35 5G,

Producent stawia tu na trzy obiektywy:

  • główny – 50 MP,
  • ultraszerokokątny – 8 MP,
  • makro (raczej symboliczny) – 5 MP.

Rejestrowanie materiałów wideo nie jest dla Samsunga Galaxy A35 5G trudnym wyzwaniem. Materiały nagramy w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 30 FPS. Niestety w tej cenie nie możemy liczyć na 60 FPS – producent nie udostępnia takiej opcji nawet w droższym Galaxy A55 5G. Możemy liczyć natomiast na optyczną stabilizację obrazu (OIS), która nie jest idealna, ale radzi sobie całkiem nieźle. Aplikacja aparatu – jak na Samsunga przystało – jest świetna.

Czytaj też: Samsung organizuje konkurs „Beyond the Screen: AI w Twoim zasięgu”

https://youtu.be/aH3qmhqHNLQ

Ile wytrzymuje bateria w Samsungu Galaxy A35 5G

Smartfon Samsung Galaxy A35 5G wyposażony został w baterię o pojemności 5000 mAh. Między ładowaniami smartfon wytrzymywał około półtora dnia przy standardowym użytkowaniu, lub nawet dwa dni przy sporadycznym wykorzystywaniu jego możliwości. Niestety, ładowanie odbywa się z maksymalną mocą 25 W, co oznacza około półtorej godziny podłączenia do ładowarki, jeśli chcemy naładować smartfon „do pełna” z poziomu bliskiego wyczerpania baterii.

Czy warto kupić Samsunga Galaxy A35 5G?

Jeśli szukacie smartfona, na którym można polegać i nie chcecie wydać na takie urządzenie majątku – zdecydowanie tak. Samsung Galaxy A35 5G nie zawodzi na polu wydajności, jakości wykonania i możliwości fotograficznych. Jeśli dodamy do tego cztery duże aktualizacje Androida, to można uznać, że to smartfon, który dzielnie posłuży przez kilka dobrych lat. W swojej kategorii cenowej to jedna z najlepszych propozycji. Samsung Galaxy A35 5G kosztuje obecnie 1649 złotych.