Logitech MX Keys S – ewolucja w dobrym kierunku?

Seria akcesoriów z rodziny Logitech MX jest od lat doceniana przez użytkowników na całym świecie – i mowa tutaj zarówno o profesjonalistach, jak i tych osobach, które komputer wykorzystują w codziennych, podstawowych zadaniach. Ważnym członkiem linii MX jest klawiatura MX Keys, która jakiś czas temu powróciła w zaktualizowanym wariancie. Postanowiłem więc sprawdzić, jak sprawuje się na co dzień Logitech MX Keys S.

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Klawiatura Logitech MX Keys S dotarła do mnie w specyficznym dla produktów od Amerykanów opakowaniu. W środku znajduje się urządzenie, dokumentacja, nadajnik Bolt i kabel do ładowania. Urządzenie to wyposażone jest w wbudowaną baterię, co eliminuje konieczność regularnej wymiany akumulatorów, które lubią się wyczerpać w najmniej oczekiwanym momencie. Wystarczy naładować klawiaturę, gdy aplikacja Logi Options+ zasygnalizuje niski poziom energii. Co ważne – z urządzenia możemy bezproblemowo korzystać także w czasie ładowania.

Testowany model został skonstruowany z dużą dbałością o detale, co jest charakterystyczne dla produktów z wyższej półki. Posiada więc ergonomicznie ukształtowane klawisze i plastikową obudowę. Szkielet natomiast wykonano z aluminium. Klawiatura ta jest bardzo cicha, co umożliwia pracę czy granie nocą, nie przeszkadzając pozostałym domownikom. Dużym atutem jest inteligentne podświetlenie, które załącza się wtedy, kiedy faktycznie korzystamy z klawiatury i które może także załączać się automatycznie przy słabnącym nasłonecznieniu naszego gabinetu.

Czytaj też: Logitech Brio 500 – kamerka do pracy, rozmów i do streamingu

Ergonomia na pierwszym miejscu

Klawiatura Logitech MX Keys S wyróżnia się niskim profilem, co będzie odpowiadać tym użytkownikom, którzy nie lubią korzystać z wysokich klawiatur mechanicznych. Skok klawiszy jest komfortowy, a inteligentne podświetlenie może zwiększyć produktywność podczas nocnych sesji przed komputerem. Same funkcje klawiatury można dostosować za pomocą aplikacji Logi Options+. Ta aplikacja umożliwia aktualizację oprogramowania, zarządzanie konfigurowalnymi klawiszami oraz programowanie ustawień dla różnych scenariuszy i aplikacji. Jest przy tym bardzo intuicyjna w obsłudze. Należy wspomnieć również, że funkcja Easy Switch umożliwia łatwe przełączanie się między trzema urządzeniami przy użyciu Bluetooth. Klawiatura może również łączyć się z komputerem przez odbiornik Bolt, gwarantujący stabilne i bezpieczne połączenie. Wbudowany w klawiaturę akumulator charakteryzuje się wysoką wydajnością – przy włączonym podświetleniu może pracować do 10 dni, a bez podświetlenia – nawet do pięciu miesięcy.

Co zmieniło się względem poprzednika?

Warto odpowiedzieć na pytanie – co zmieniło się względem poprzednika, czyli klawiatury Logitech MX Keys. Przede wszystkim wprowadzono wsparcie dla odbiornika Bolt zapewniającego pewne i bezpieczne połączenie bezprzewodowe. Poza tym wprowadzone zostały nowe praktyczne klawisze odpowiedzalne za skróty do emoji, włączania i wyłączania mikrofonu oraz zamianiy tekstu na mowę. Usprawnienia wdrożone zostały także w materii podświetlenia. Bez problemu możemy teraz regulować jego intensywność oraz czas trwania.

Co warto zaznaczyć – są to zmiany, które w znamienitej większości dostępne były w dedykowanej profesjonalistom odsłonie poprzedniej wersji urządzenia – Logitech MX Keys for Business.

Jak korzysta się z Logitech MX Keys S na co dzień?

Klawiatura Logitech MX Keys S jest bardzo komfortowa w codziennym użytkowaniu i spełni oczekiwania tych osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem. Tworzenie tekstów czy kodowanie jest za jej pomocą niezwykle wygodne, mimo że wymaga przyzwyczajenia się do nieco innego układu klawiszy po zmianie z wcześniej użytkowanej klawiatury. Przyzwyczajenie się do nowych warunków pracy nie zajmuje jednak sporo czasu. W moim przypadku najbardziej doskwierała mi chyba zmiana w długości klawisza spacji w porównaniu do mojej starej klawiatury.

Interesujące jest to, że MX Keys S doskonale nadaje się również do grania w gry komputerowe po godzinach pracy. Nie można jej dostosować specjalnie do potrzeb gamingowych, jak to ma miejsce w klawiaturach zaprojektowanych stricte dla graczy, ale dla osób, które uruchamiają ulubione gry od czasu do czasu, nie powinno to stanowić problemu. Najważniejsze dla mnie było, że nie odczuwałem zmęczenia dłoni nawet po wielu godzinach użytkowania zarówno podczas pracy, jak i podczas zabawy.

Generalnie można więc uznać, że klawiatura Logitech MX Keys S jest urządzeniem niezwykle uniwersalnym. I dobrze. Wydając na klawiaturę niemałe pieniądze chcemy, by doskonale sprawdzała się w różnych scenariuszach. Testowany przeze mnie sprzęt to jeden z liderów wielu rankingów, które wyróżniają sprzęt najbardziej przyjazny użytkownikowi.

Podsumowując…

Klawiatura Logitech MX Keys S to sprzęt, z którego korzysta się niezwykle przyjemnie. Nie bez powodu określana jest jako jeden z najlepszych produktów dostępnych na rynku w swojej kategorii. Niezależnie od tego, czy pracujesz z dokumentami, tworzysz teksty, kodujesz czy po prostu korzystasz z komputera w prostych, codziennych zadaniach – ten sprzęt spełni Twoje oczekiwania. I co ważne – można także pograć z jego wykorzystaniem. Testowana klawiatura kosztuje 499 złotych i będą to naprawdę dobrze wydane pieniądze.

Grafika tytułowa: Logitech