Logitech G Yeti GX – zaawansowany mikrofon dla wymagających

Logitech G to marka kojarząca się nam ze sprzętem dla graczy. Amerykański koncern posiada w ofercie zarówno akcesoria dla mniej wymagających użytkowników jak i takie, które spełnią oczekiwania profesjonalistów. Do tej drugiej grupy zalicza się wysokiej klasy mikrofon Logitech G Yeti GX, który powinien sprawdzić się doskonale zarówno w rękach graczy, osób pracujących zdalnie czy podcasterów.

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Nie będzie niczym odkrywczym, jeśli napiszę, że mikrofon pakowany jest w charakterystyczny dla akcesoriów z rodziny Logitech G kartonik. Co znajdziemy w środku? Przede wszystkim samo urządzenie. Poza tym w nasze ręce oddane zostają: wyjmowana podstawka na biurko, adapter do wysięgników ⅝” i ⅜” oraz statywów mikrofonowych, kabel USB-C do USB-A o długości 2 m oraz papierologia. Obsługa samego mikrofonu jest dziecinnie prosta. Wystarczy podłączyć go do komputera, zainstalować aplikację G HUB i już można przystąpić do zabawy lub pracy. Sprzęt jest naprawdę świetnie wykonany. Producent zdecydował się na materiały najwyższej klasy – w tym matowane tworzywo sztuczne, które prezentuje się elegancko i prawdopodobnie nie będzie zbierać śladów użytkowania na przestrzeni czasu. Warto również zaznaczyć, że jak przystało na sprzęt gamingowy – nie zabrakło podświetlenia RGB.

Funkcje Logitech G Yeti GX

Logitech G Yeti GX bazuje na dynamicznej superkardioidalnej kapsule mikrofonu, która zapewnia możliwość nagrywania dźwięku jakości studyjnej. Jednocześnie redukuje szumy oraz kliknięcia klawiszy słyszalne w tle i dzięki zaawansowanym komponentom zapewnia równomierny, wysokiej jakości dźwięk podczas transmisji strumieniowej – niezależnie od tego, czy prowadzimy podcast, czy też transmisję na Twitchu.

Testowany mikrofon jest urządzeniem Plug-and-Play, które do działania nie wymaga instalowania dodatkowych sterowników. Dzięki temu z instalacją mikrofonu na stanowisku poradzą sobie nawet totalni laicy. Ustawieniami mikrofonu zarządzamy z poziomu doskonale znanego fanom sprzętu Logitech G panelu G HUB, który oferuje dostęp do ustawień przechwytywania dźwięku (w tym Blue VO!CE), do samplera oraz do strefy podświetlenia LIGHTSYNC.

Ciekawe oprogramowanie wspierające

Aplikacja G HUB umożliwia wygodne zarządzanie mikrofonem, dostarczając informacje o funkcjach związanych z rejestrowaniem dźwięku oraz ustawieniach podświetlenia RGB. Umożliwia także zarządzanie funkcjami Blue VO!CE, które można dostosować do bieżących potrzeb. Istotne jest, że można ustawić wiele profili pracy, na przykład dla różnych gier. Jednak G HUB nie jest wolny od wad – sporadycznie pojawiają się błędy aplikacji, które zwykle można naprawić przez jej ponowną instalację. Liczę na to, że Logitech naprawi owe błędy w kolejnych aktualizacjach.

Jak sprawuje się podczas użytkowania?

Mikrofon Logitech G Yeti GX to sprzęt, który naprawdę solidnie spełnia stawiane przed nim zadania. Sprawdziłem go zarówno podczas grania, jak i podczas prowadzenia wideorozmów oraz wideokonferencji. Gdy połączyłem się podczas grania z Discordem lub TeamSpeak – moi rozmówcy słyszeli mnie doskonale, bez żadnych niepotrzebnych zakłóceń w tle. Muszę również wspomnieć, że mikrofon doskonale radził sobie podczas pracy z aplikacją OBS, która jest bardzo chętnie wykorzystywana przez twórców, chociażby do prowadzenia streamów z rozgrywki.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z mikrofonu podczas tak popularnych w okresie post-pandemicznym wideokonferencji. Wiele firm przestawiło się w ostatnich latach na pracę zdalną lub hybrydową, co wymaga odpowiedniego zadbania o domowe stanowiska pracy. Logitech G Yeti GX doskonale współpracuje ze wszystkimi czołowymi platformami komunikacyjnymi – takimi jak Teams, Zoom czy Meet – i może pełnić w domu bardzo uniwersalną rolę: sprzętu do pracy oraz sprzętu do rozrywki „po godzinach”.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest wsparcie dla statywów i wysięgników od firm trzecich. Jeśli na przykład dysponujemy ograniczoną przestrzenią biurka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z niestandardowych akcesoriów dostępnych w Internecie.

Podsumowując…

Logitech G Yeti GX to naprawdę świetny mikrofon, który powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Doskonale radzi sobie z rejestrowaniem czystego, niczym nie zakłóconego dźwięku. Może być więc stosowany zarówno podczas pracy, jak i podczas zabawy. Jeśli poszukujesz sprzętu bezkompromisowego, uniwersalnego i jednocześnie świetnie wyglądającego, to nie możesz przejść obojętnie obok tego produktu koncernu Logitech. W momencie pisania recenzji, Logitech G Yeti GX kosztuje na stronie producenta 699 złotych.

Grafika tytułowa: Logitech