Zobaczcie premierową rozgrywkę z Destiny 2

Pokaz na żywo zaprezentował możliwości rozgrywki, przenosząc widownię do misji kampanii, która definiuje cel gry jako poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak podnieść się po utracie domu i własnych mocy. Transmisja odkryła także szczegóły aktywności społecznościowych i wspólnej rozgrywki, włącznie z nową funkcją „Guided Games”, podkreślając jednocześnie wiele nowych kierunków rozwoju.

Gra Destiny 2 ukaże się we wrześniu na PlayStation 4, wraz z dodatkową, dostępną przez pewien czas na wyłączność zawartością, oraz na Xbox One (by korzystać z najważniejszych funkcji, wymagane są subskrypcje PlayStation Plus lub Xbox Live Gold). Co więcej, za pośrednictwem Battle.net – serwisu online Blizzard Entertainment, gra, jako pierwsza produkcja firmy zewnętrznej, będzie dostępna także na PC.

Transmisja nadawana była na cały świat w czterech językach. Podkreślano w niej, że gra oferuje nowy start dla wszystkich tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z jej światem. Fabuła Destiny 2 pozwala graczom ruszyć w bohaterską podróż samotnie lub ze znajomymi. Kluczowym punktem transmisji była wiadomość o wprowadzeniu nowej funkcji, zwanej „Guided Games”, dzięki której wszyscy gracze bez problemu doświadczą najbardziej wymagających i satysfakcjonujących wyzwań, jakie gra ma do zaoferowania. Nowa funkcja pozwala graczom na wyszukiwanie partnerów do gry i zdobywanie nowych nagród, takich jak broń czy pancerze. Widzowie mogli także zobaczyć „Odliczanie” – nowy tryb gry wieloosobowej, oraz działania dla 3 graczy na nowej mapie o nazwie „Odwrócona iglica”.
Istotą fabuły Destiny 2 jest upadek ostatniego bastionu ludzkości na Ziemi, w którym panuje obecnie nowy, potężny nieprzyjaciel, wspierany przez swoją elitarną armię – Czerwony Legion. Każdy gracz tworzy własną postać, wybrańca ludzkości zwanego Strażnikiem. Jako Strażnicy, gracze muszą do perfekcji opanować nowe umiejętności i broń, by zjednoczyć siły upadłego miasta i odzyskać swój dom.

– Destiny było wielkim hitem i nową marką, zebrało też wokół siebie potężną grupę fantastycznych, oddanych fanów. Dziś mamy możliwość pokazania ludziom pierwszego gameplayu z Destiny 2 – powiedział Eric Hirshberg, prezes Activision. – Destiny 2 ma świetną historię, ikonicznego nowego przeciwnika, świetne postaci, z którymi masz ochotę wyruszyć na wielką przygodę, oraz – oczywiście – tony niesamowitej rozgrywki. Wraz z naszymi partnerami z Bungie słuchaliśmy uważnie naszej społeczności i dodaliśmy przemyślane innowacje, które sprawią, że gra i jej zawartość będą bardziej przyswajalne dla większej liczby typów graczy niż wcześniej.

Prezes Bungie Pete Parsons– To kluczowy moment dla naszego studia. Nie zdołalibyśmy tego osiągnąć bez wsparcia ze strony Activision, Sony, a teraz także Blizzarda. Mamy wspaniałą społeczność graczy, którzy przeżywali tę podróż razem z nami, jednak podczas tworzenia drugiej części zespół zadbał zarówno o powracających, jak i o nowych Strażników, oferując coś dla każdego – od rozgrywki dla pojedynczego gracza, przez wspólną rozgrywkę i grę wieloosobową. Na wszystkich czekają tu nowe miejsca do odkrycia i nowe przygody do przeżycia.

– Jako fani Destiny byliśmy ogromnie podekscytowani, kiedy się dowiedzieliśmy, że druga część pojawi się także na PC – przyznał Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. – Z dumą wspieramy Destiny 2 jako pierwszą grę na naszej platformie, której nie wydał Blizzard, i z niecierpliwością czekamy, by dołączyć do innych Strażników w walce z Czerwonym Legionem.

 

Źródło: inf. prasowa