Windows Phone Store ma już 300K aplikacji

Microsoft pochwalił się właśnie kolejnym kamieniem milowym – w ofercie wirtualnego sklepu Windows Phone znajduje się obecnie ponad 300 tysięcy różnych aplikacji. Codziennie liczba ta rośnie o kilkaset kolejnych programów.

Nie są to wyłącznie czcze przechwałki. W zeszłym miesiącu, podczas konferencji Worldwide Partner Conference, gigant z Redmond informował, że liczba aplikacji w Windows Phone Store wynosi 270 tysięcy. Oznacza to, że każdego dnia oferta poszerzała się o około 1000 aplikacji.

Co więcej, w ciągu roku liczba ta wzrosła o całe 100 tysięcy. Mimo tak dobrego wyniku Microsoft nadal pozostaje w tyle za Google i Apple, których wirtualne sklepy mają w ofercie ponad milion różnych aplikacji. Według ostatnich szacunków iTunes ma ich 1 200 000, a Google Play 1 300 000.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, na co komu aż tyle programów. Większość z nich to tzw. aplikacje zombie (oferta Apple w 80% składa się z aplikacji zombie), co oznacza, że trafiły do oferty wirtualnego sklepu, ale z powodu braku zainteresowania ze strony użytkowników, deweloper przestał się nimi interesować, co oznacza, że nigdy nie pojawi się kolejna wersja. Mimo to, program nadal znajduje się w sprzedaży.

Źródło: Microsoft