Wiemy jaki będzie tablet Amazona

Dzięki serwisowi TechCrunch i MG Sieglerowi – jednemu z jego redaktorów, już dziś poznaliśmy specyfikację sprzętową tabletu Amazon. Pisaliśmy niedawno, że urządzenie ma szansę zostać realnym konkurentem iPada od Apple. W jaki sposób gadżet będzie próbował zjednać sobie serca wymagającej klienteli?
Siegler, który miał okazję użytkować tablet przez około godzinę czasu stwierdził, że 7-calowe urządzenie w dużej mierze przypomina BlackBerry PlayBooka, przynajmniej od strony wyglądu zewnętrznego. Tablet Amazona korzysta ze specjalnie dostosowanej wersji systemu Android. Ma być sprzedawany w siedmiu różnych kolorach, typowych dla produktów Amazona. Wśród nich znajdziemy między innymi czerń, ciemny odcień koloru niebieskiego oraz pomarańcz.
Ekran startowy przypomina ponoć wygląd Cover Flow z iTunes. Jest na nim wyświetlana cała zawartość tabletu – książki, aplikacje, filmy, muzyka i cała reszta). Producent nie zapomniał o dodaniu specjalnej zakładki z notyfikacjami dla zapominalskich. Tablet nie będzie posiadał żadnych fizycznych przycisków, a jego funkcje wywoływane będą za pomocą gestów.Pomimo Androida na pokładzie, urządzenie nie będzie posiadało preinstalowanych aplikacji Google. Zamiast Android Marketu znajdziemy na nim Amazon Appstore. Domyślnym odtwarzaczem muzyki będzie Amazon Cloud Player, książki przeczytamy dzięki specjalnej aplikacji Kindle, natomiast filmy wideo wyświetlimy w oknie Amazon Instant Video Player. Przeglądarka Androida została zastąpiona tajemniczą aplikacją Amazona.
7-calowy tablet wyposażony będzie w jednordzeniowy procesor, jednak u jego większego, 10-calowego brata pewnikiem znajdziemy procesor z dwoma rdzeniami. Mniejsze z urządzeń posiadało będzie jedynie 6 GB pamięci wewnętrznej. W specyfikacji technicznej widniał slot na karty microSD, jednak redaktor TechCrunch nie był w stanie go znaleźć. 🙂
Urządzenie, które trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku pozbawione będzie 3G. Trwają jednak intensywne negocjacje z różnymi dostawcami w celu zaadaptowania tej technologii w jego następcy. Cena będzie atrakcyjna i wyniesie 250 dolarów.