Vivendi w tym roku przejmie Ubisoft – i nie ma z czego się cieszyć

Ubisoft jeszcze w tym roku zostanie najprawdopodobniej przejęty przez francuski konglomerat Vivendi, który obecnie dysponuje 25% pakietem akcji firmy. Bez względu na to co sądzicie o Ubisofcie, przejęcie producenta gier takich jak seria Assassin’s Creed przez Vivendi jest raczej ostatnią rzeczą, której mogliby chcieć gracze.
Szczegółowy raport przygotowany przez Reutersa sugeruje, że francuski potentat mediowy, firma Vivendi, przejmie ostatecznie w tym roku pakiet większościowy akcji Ubisoftu. Oznacza to tyle, że Ubisoft straci swoją niezależności. Takiemu stanowi rzeczy sprzyjać ma ciągły spadek wartości akcji Ubisoftu, które już teraz są łakomym kąskiem dla Vivendi.
Vivendi znane jest z chęci generowania bardzo dużych zysków w krótkim czasie, za wszelką cenę, bez względu na ostateczną jakość produktu. Przykład? Vivendi jakiś czas temu przejęło Gameloft, a jakie są mobilne gry Gameloftu nie trzeba nikomu przypominać. Co to oznacza dla branży gier – łatwo się domyślić. Często narzekamy na jakość pospiesznie wypuszczanych do sprzedaży tytułów, ale francuski potentat może wprowadzić nowy wyznacznik bylejakości, a tego przecież byśmy nie chcieli.
Niezależne źródła donoszą, że przejęcie Ubisoftu ma być „wisienką na torcie” licznych przejęć, jakie Francuzi planują na bieżący rok. Vivendi wystarczy pakiet 30% akcji, by zgodnie z francuskim prawem, złożyć ofertę zakupu Ubisoftu.
 

Źródło:Reuters