Ubisoft ujawnił wymagania sprzętowe Assassin’s Creed Origins

Do premiery Assassin’s Creed Origins pozostało zaledwie kilka tygodni. W związku z tym deweloper gry – Ubisoft, ujawnił minimalne i zalecane wymagania sprzętowe potrzebne do uruchomienia produkcji. Firma twierdzi, że optymalizacja tytułu na PC była bardzo ważna, tak jak udostępnienie go dla graczy korzystających z różnych systemów.

„Pecetowa wersja została opracowana w tym samym czasie co inne wersję przez nasz główny zespół z Montrealu, we współpracy z zespołem z Kijowa.” – powiedział Jose Araiza, producent koordynujący prace nad Assassin’s Creed Origins. – „To podejście zostało przyjęte, podczas gdy elementy gry były projektowane, dzięki czemu pecetowy system sterowania obejmujący wykorzystanie myszy i klawiatury był pełnoprawną częścią projektu od samego początku.”

Araiza powiedział, że wymagania sprzętowe Assassin’s Creed Origins będą takie same jak w przypadku Assassin’s Creed Syndicate – gry, która swoją premierę miała dwa lata temu. – „To oznacza, że zakres wspieranych maszyn jest jeszcze szerszy niż kiedykolwiek.”

Wymagania minimalne

OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit).
Procesor: Intel Core i5-2400s @2.5 GHz / AMD FX-6350 @3.9 GHz
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD R9 270 (2048 MB VRAM z Shader Model 5.0).
RAM: 6 GB
Rozdzielczość: 720p
Ustawienia graficzne: minimalne

Wymagania rekomendowane

OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit).
Procesor: Intel Core i7- 3770 @3.5 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz.
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD R9 280X (3 GB VRAM z Shader Model 5.0).
RAM: 8 GB.
Rozdzielczość: 1080p
Ustawienia graficzne: wysokie

Gra Assassin’s Creed Origins będzie miała swoją premierę 27 października 2017 roku. Tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.
Warto przypomnieć, że w 2018 roku w grze pojawi się dodatkowy, darmowy edukacyjny tryb rozgrywki, który będzie przeznaczony wyłącznie do zwiedzania starożytnego Egiptu. Dzięki niemu będziecie mogli poszerzyć zasoby swojej wiedzy historycznej, i to w bardzo przyjemny sposób.

Akcja Assassin’s Creed Origins będzie rozgrywać się w starożytnym Egipcie, ale starożytnym Egipcie będącym na skraju katastrofalnej wojny. To tam swoje początki miało bractwo tytułowych Asasynów. Państwo jest podzielone, a o jego obszary walczy kilka różnych sił. Ptolemeusz, Kleopatra i Juliusz Cezar walczą o władzę i zemstę i gromadzą swoje wojska, aby te stawiły czoła ich przeciwnikom. My, czyli gracze, wcielimy się w Bayeka z Siwy. Był on niegdyś jednym z nubijskich wojowników, którzy przez wieki służyli faraonom, a którzy stali się reliktem przeszłości za sprawą dynastii Ptolemeuszy, czyli tak zwanych Medżaj.