Ubisoft reaktywuje zablokowane klucze Far Cry 4

W zeszłym tygodniu środowisko graczy komputerowych obiegła informacja, że Ubisoft usuwa z kont UPlay cyfrowe wersje gry Far Cry 4. Co ciekawe, kopie te w większości pochodziły ze źródeł takich gigantów jak G2Play oraz G2A. Według przedstawicieli Ubisoftu, kody te zostały wcześniej zakupione przy użyciu skradzionych kart kredytowych, a następnie odsprzedane graczom.
Wiele osób, słusznie z resztą, poczuło się dotkniętych takim stanowiskiem Ubisoftu. Konsumenci nie byli przecież świadomi, że kupują gry pozyskane wcześniej w sposób nielegalny. Zapewne domyślacie się, że Ubisoft nie zaproponował poszkodowanym absolutnie żadnej rekompensaty. W ogniu krytyki spadającej na Francuzów, ci postanowili zmienić swoje stanowisko.„Po dogłębnym przeanalizowaniu sprawy dotyczącej skradzionych kopii gier, postanowiliśmy przywrócić je na konta wszystkich osób, które zdążyły je uprzednio aktywować i zaczęły w nie grać.” – poinformował przedstawiciel Ubisoftu. Ubisoft nie rezygnuje jednak z blokowania kluczy, które nie zostały jeszcze aktywowane. Na kupujących może więc czekać niemiła niespodzianka, zakładając że swoje klucze pozyskają poza autoryzowanym punktem sprzedaży. Zarówno G2A, jak i G2Play, obiecały już rekompensaty swoim klientom.

Trudno jest nie skrytykować postawy francuskiego Ubisoftu, który swoimi działaniami uderza w niewinnych w całym zamieszaniu graczy. Czyżby takie postępowanie producenta miało oznaczać otwartą wojnę z wszystkimi nieautoryzowanymi przez niego sprzedawcami?

Źródło: gameinformer