Twórcy oryginalnego Kinecta wykupieni przez Apple!

Pierwsze doniesienia na temat prowadzenia przez Apple rozmów z PrimeSense wyciekły do sieci w lipcu. Po miesiącach negocjacji w końcu doszło do przejęcia przez amerykańskiego giganta izraelskiej firmy. Źródła donoszą, że Apple zapłacił wykupienie PrimeSense 360 milionów dolarów.

Na razie nie wiadomo jakie dokładnie plany względem izraelskiej firmy ma amerykański gigant, ale nietrudno domyślić się, że chodzi o wykorzystanie technologii stworzonych przez PrimeSense w urządzeniach producenta. Niestety, Apple bardzo lakonicznie skomentował całą sprawę.

„Od czasu do czasu Apple wykupuje mniejsze firmy i zwykle nie wyjawia swoich pobudek i planów” – mówi Kristin Huguet, rzeczniczka prasowa firmy.

Chociaż firma PrimeSense dała się poznać przede wszystkim za sprawą kontrolera ruchu Kinect, od jego powstania minęło już kilka lat (nowy Kinect wykorzystuje czujniki stworzone w laboratoriach Microsoftu). W międzyczasie izraelski zespół opracował kilka nowych technologii, które mogą znaleźć zastosowanie w znacznie mniejszych urządzeniach.

Niewykluczone, że już w niedalekiej przyszłości na rynek trafią sygnowane logiem Apple laptopy, tablety i smartfony, a być może także i inne urządzenia, wyposażone w technologię pozwalającą na wydawanie komend za pomocą gestów.

Źródło: All Things D