Twitch zaczyna sprzedawać gry! Zyskają także streamerzy

Już na wiosnę tego roku w serwisie Twitch nastanie niemała rewolucja. Przedstawiciele firmy poinformowali o rozpoczęciu sprzedaży gier! Gier, które będzie można przypisywać do dowolnej platformy dystrybucji cyfrowej lub uruchamiać je z poziomu Twitch Launcher. Zyskają na tym streamerzy, gracze i użytkownicy Twitcha.
Twitch podpisał umowę z kilkoma wydawcami gier, wśród których znalazły się m.in. firmy Ubisoft, Paradox Interactive, Telltale Games, Devolver Digital i 11bit. Poszczególne tytuły będzie można kupować bezpośrednio z dedykowanego sklepu lub w trakcie oglądania transmisji w serwisie Twitch.
Jeśli gra zostanie zakupiona w trakcie transmisji, streamer otrzyma 5% ceny gry. Deweloperzy mają otrzymywać 70% jej wartości, a reszta kwoty najpewniej trafi w ręce właścicieli serwisu Twitch.

Każdy zakup na kwotę powyżej 4,99 dolarów premiowany będzie paczką Twitch Crate. W jej wnętrzu użytkownicy Twitcha będą mogli znaleźć różnego rodzaju przedmioty kolekcjonerskie, także takie, które wykorzystywać będzie można później w obrębie serwisu, na przykład na czacie.
Usługa będzie dostępna od początku swojej premiery globalnie.
 

Źródło:Twitch