Targi E3 bez nowej konsoli Nintendo

Satoru Iwata, dyrektor generalny koncernu Nintendo zdementował pogłoski sugerujące iż podczas tegorocznych targów E3, japoński gigant pokaże w Los Angeles swą najnowszą konsolę. Wygląda więc na to, że na razie nie poznamy następcy Wii U.
Gdy kilka lat temu Nintendo wprowadziło do sprzedaży konsolę Wii U popełniło kolosalny błąd. Nowa platforma okazała się zdecydowanie słabsza od Xboxa One oraz PlayStation 4, więc duża część producentów uznała, że jej wspieranie nie przyniesie im żadnych korzyści, gdyż dopasowanie nowych tytułów do tak mało wydajnego sprzętu pochłonęłoby zbyt dużo czasu i pieniędzy.
Nintendo postanowiło więc opracować nowy sprzęt o roboczej nazwie Nintendo NX, którego istnienie oficjalnie potwierdzono pod koniec marca bieżącego roku. Specyfikacja techniczna urządzenia pozostaje na razie tajemnicą, lecz z przecieków wynika, że będzie to urządzenie znacznie mocniejsze od Wii U, a być może także od nowych platform Sony i Microsoftu, co pozwoli przenosić nań produkcje wymagające dużej mocy obliczeniowej.Wielu sądziło, że japoński gigant zdecyduje się zaprezentować swą najnowszą zabawkę już w przyszłym miesiącu, podczas targów E3 odbywających się w Los Angeles, jednak nadzieję fanów rozwiał Satoru Iwata, który potwierdził, że plan prezentacji nie obejmuje pokazu nowej platformy. Iwata chce, by NX było dla graczy prawdziwym zaskoczeniem, dlatego nie chce przedwcześnie zdradzać żadnych szczegółów, dopóki wszystko nie zostanie zapięte na ostatni guzik.
Nie da się wykluczyć, że prezentację NX zachowano na jesień bieżącego roku, czyli na targi Tokyo Game Show. Byłoby to nawet logiczne, gdyż pokazanie konsoli najpierw japońskim graczom mogłoby być dla koncernu bardzo korzystne. Szczególnie że, system i tak zapewne trafi najpierw do tamtejszych sklepów.