Steam odnotował kolejną rekordową liczbę jednocześnie zalogowanych użytkowników

Przedwczoraj, czyli 6 stycznia na Steamie zalogowanych było jednocześnie ponad 18,5 miliona użytkowników. Poza tym, tego samego dnia więcej niż 7 milionów osób grało w gry za pośrednictwem platformy. W ten sposób Steam pobił nie jeden, a dwa ze swoich rekordów.
Nie ma co ukrywać – rok 2018 zaczął się wręcz świetnie dla platformy Valve. Jeśli przedstawione wyżej liczby porównacie do wyników z tego samego okresu w zeszłym roku zobaczycie, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba jednoczesnych użytkowników Steama wzrosła aż o 30 procent.
Większość wzrostu miała miejsce w drugiej połowie 2017 roku. Widać to na poniższym wykresie. W kwietniu rekordowa liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników wzrosła do 14 milionów, we wrześniu do 15 milionów, w październiku do 16 milionów, a w listopadzie do 17 milionów. Dwa dni temu osiągnęła ona ponad 18,5 miliona. Nic nie wskazuje na to, aby wzrost miał spowolnić.SteamFakt, że w gry na Steamie grało aż 7 milionów osób również jest imponujący. Za to Valve prawdopodobnie może podziękować posiadaczom PlayerUnknown’s Battlegrounds. W tą grę przedwczoraj grało jednocześnie… 3,14 miliona użytkowników. Popularność PUBG nie przestaje zaskakiwać.
Jeżeli chcecie dokładniej poznać przedstawione dane, zachęcamy Was do przejścia tutaj. Jak myślicie? Jak bardzo omówione liczby wzrosną w ciągu kilku następnych miesięcy?

Źródło:SteamDB