Samsung opatentował dwuekranowy tablet

Samsung w swojej ofercie posiada bardzo szeroką gamę urządzeń z ekranami dotykowymi: poczynając od małych i tanich smartfonów, poprzez Note, kończąc na 10-calowym Galaxy Tab. Z braku kolejnych pomysłów koncern postanowił postawić na coś bardziej nietypowego, podobnego do Sony Tablet P. W amerykańskim urzędzie patentowym wypłynął projekt składanego tabletu, który kryje dwa 7-calowe ekrany dotykowe.
Czy taka forma, przypominająca zamykaną na zawiasy książkę ma szanse podbić rynek? Biorąc pod uwagę raczej mierną popularność tego modelu Sony, nie wróżę mu spektakularnego sukcesu. Samsung prawdopodobnie nie pójdzie w ślady Japończyków i dolny ekran będzie służył głównie jako zamiennik fizycznej klawiatury QWERTY. W przypadku Tablet P jest to niezbyt wygodne, gdyż okrągła obudowa powoduje przewracanie się urządzenia. Przyszły model Samsunga może więc zastępować netbooka.
Na obrazku widzimy także chowane w obudowie urządzenie Bluetooth. Trudno powiedzieć do czego miałoby służyć – może to być zarówno laserowy wskaźnik, pilot bezprzewodowy do użycia np. w czasie wyświetlania prezentacji czy zestaw głośnomówiący.

Źródło: Forbes