Remaster Skyrima wyceniony na 60 dolarów! Wiemy już dlaczego jest tak drogi…

Jaki jest najprostszy sposób na szybki zarobek w świecie gier, bez konieczności tworzenia czegoś nowego? Często są to remastery. Jednym z nich jest gra Skyrim Remastered (The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition), która jest odświeżoną wersją The Elder Scrolls V: Skyrim. Odświeżono przede wszystkim oprawę graficzną, ale gra sprzedawana będzie także z wszystkim DLC i późniejszymi modyfikacjami. Cena? W przypadku wersji na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One (gdzie gra dopiero zadebiutuje – wcześniej była dostępna na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360) będzie to aż 60 dolarów!
Bethesda pozwoliła sobie ustawić cenę remastera gry Skyrim dla konsol nowej generacji na tak wysokim poziomie z bardzo prostego powodu: konsolowcy nie mieli i nie mają dostępu do modyfikacji gry, które już dawno wywindowały poziom oprawy graficznej na poziom tak wysoki, że Skyrim Remastered na mało którym użytkowniku komputera osobistego zrobi wrażenie. Dodatkowo, Bethesda usprawiedliwia wysoką cenę faktem, że w przypadku PS4 i Xbox One gra będzie przecież „nowością”. Tak, to oficjalne stanowisko Bethesdy, które padło z ust Pete’a Hinesa na Twitterze. Poniżej możecie zobaczyć dyskusję na ten temat, która miała miejsce ok. miesiąca czasu temu.Skyrim remastered Śmiać się, czy płakać? Cóż, ostatecznie nikt nie zmusza nikogo do zakupu gry…
Skyrim Remastered będzie ponoć dostępny bezpłatnie w wersji PC dla wszystkich posiadaczy Skyrim w wersji Legendary Edition. Nie znamy jednak ceny wydania PC dla reszty graczy.
The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition zadebiutuje w sprzedaży 28 października tego roku. Czy któryś z obecnych tu posiadaczy PlayStation 4 lub Xboxa One planuje dokonać zakupu?
 
 

Źródło: inf. własna, Twitter