Razer HyperFlux – bezprzewodowa mysz bez wbudowanej baterii!

Firma Razer zaprezentowała dzisiaj w trakcie CES 2018, swoją najnowszą bezprzewodową technologię HyperFlux Wireless Power, dzięki której lekką i pozbawioną baterii mysz przewodową można ładować „w locie” za pomocą dedykowanej podkładki. Pierwszą myszką korzystającą z nowego rozwiązania jest Razer Mamba HyperFlux z sensorem optycznym 5G o rozdzielczości 16 000 DPI.Razer HyperFlux W odróżnieniu od poprzednich prób stworzenia bezprzewodowo zasilanej myszki, podkładka pod mysz w technologii HyperFlux wytwarza pole magnetyczne, które efektywnie transmituje energię do sparowanej myszki, zamiast ładowania baterii. To jedyna tego typu technologia, która dostarcza zasilanie bezpośrednio do myszki, eliminując tym samym ciężką baterię z urządzenia. W rezultacie powstała lekka gamingowa mysz bezprzewodowa o wadze, typowej dla urządzeń przewodowych. Razer Mamba HyperFlux wraz z podkładką Razer Firefly HyperFlux są pierwszymi produktami Razera wyposażonymi w tę technologię.
Dla jeszcze lepszej stabilności sygnału, Razer Mamba HyperFlux wyposażono w technologię Adaptive Frequency Technology (AFT). Zapewnia ona według producenta najlepszą możliwą jakość sygnału pomiędzy myszą a komputerem, dzięki pracy w zawsze najsilniejszych i pozbawionych zakłóceń częstotliwościach w paśmie 2,4 GHz. Razer HyperFlux Razer Firefly HyperFlux jest najnowszą odsłoną wielokrotnie nagradzanej podkładki pod mysz wyposażonej w oświetlenie RGB. Charakteryzuje się ona dwustronną konstrukcją z twardą i miękką powierzchnią dopasowaną do różnych potrzeb graczy. Mogą oni używać twardszej powierzchni dla szybszych akcji, a miękkiej strony dla uzyskania większej kontroli i precyzji celowania.

„Inne firmy starają się wprawdzie rozwijać bezprzewodowe systemy ładowania myszy, ale nie były w stanie osiągnąć prawdziwej bezprzewodowej mocy, ponieważ ich urządzenia nadal muszą korzystać z baterii. HyperFlux Wireless Power Technology to przełom, jeśli chodzi o bezprzewodowe granie” – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Gracze nie są już zdani na łaskę kabla lub baterii. Zamiast tego otrzymują wolność od kabli i całkowicie bezprzewodową myszkę gamingową o niespotykanie niskiej wadze”.

Dzięki technologii oświetlenia Razer Chroma oba urządzenia mogą korzystać z palety 16.8 miliona kolorów, a także z profili świetlnych oraz specjalnych efektów podczas gry.

Bezprzewodowy zestaw Razer HyperFlux dostępny będzie na RazerStore.com i u wybranych partnerów już w pierwszym kwartale 2018. Cena nie jest jeszcze znana.
 

Źródło:Razer