PUBG na Xboxach One już ma sporą bazę graczy

Gra PlayerUnknown’s Battlegrounds zabebiutowała na konsolach Xbox One w tym tygodniu i wygląda na to, że cieszy się na tej platformie sporą popularnością. Przyciągnęła ona bowiem setki tysięcy graczy.
Wczoraj w PUBG na konsoli zagrało ponad 496 tysięcy osób. Ta liczba być może nie oddaje dokładnie wielkości bazy aktywnych graczy, gdyż raczej obejmuje alternatywne konta, ale nie ma wątpliwości, że gra zaliczyła na Xboxach niezły start.
Warto zaznaczyć, że PUBG nie jest grą ukończoną. Zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach można w nią zagrać w ramach Wczesnego Dostępu. Wersja przeznaczona na Xboxa One X sprawuje się lepiej niż ta ze zwykłego Xboxa One, ale żadna z edycji nie dorównuje wydajności wersji na PC. To ma się jednak zmienić wraz z przyszłymi aktualizacjami.

W tej chwili, w przypadku konsol, PUBG jest tytułem ekskluzywnym dla Xboxa One, ale być może później gra zadebiutuje na PlayStation 4, chociaż jeszcze nie ogłoszono żadnej informacji na ten temat. Na komputerach osobistych gra powinna opuścić Wczesny dostęp jeszcze w tym miesiącu. Nie wiadomo, kiedy to samo stanie się na Xboxach.
Obecnie PlayerUnknown’s Battlegrounds jest najpopularniejszą grą na Steamie. Rekordowa liczba jej jednocześnie aktywnych graczy sięga niemalże 3 milionów.

Źródło: inf. własna