Polskie This War of Mine sprzedane w 4.5 mln egzemplarzy

Polska gra This War of Mine ustanowiła imponujący wynik sprzedażowy. Od dnia premiery sprzedano już 4.5 miliona egzemplarzy gry poruszającej problemy ludności cywilnej w trakcie konfliktów zbrojnych. Media z całego świata zwracają też uwagę na efekt „uboczny” tej popularności.
W marcu 2015 roku twórcy gry z 11 bit Studios postanowili wesprzeć organizację charytatywną War Child Charity w podobny sposób do tego, w jaki robią to osoby odpowiedzialne za Humble Bundle. Całość dochodów ze sprzedaży rozszerzenia o nazwie War Child Charity została i wciąż jest  przeznaczana na cele charytatywne. Do tej pory na pomoc War Child udało się zebrać znaczącą kwotę 500 000 dolarów!
DLC współtworzyli znani artyści streetartowi – M-City, Emir Cerimovic, Mateusz Waluś, SeaCreative oraz Gabriel „Specter” Reese, którzy wraz z twórcami gry postanowili pomóc dzieciom cierpiącym w strefach wojny na całym świecie. W skład dodatku wchodzą przedmioty kolekcjonerskie, dzięki którym stworzyć można unikalną galerię obrazów, nawiązujących do tematyki wojennej gry.

DLC War Child Charity do gry This War of Mine sprzedawany jest w cenie 0,99 euro, 9,99 euro oraz 19,99 euro. Kwoty te należy traktować jako dobrowolną darowiznę – zawartość każdego z pakietów, niezależnie od jego ceny jest dokładnie taka sama.
Jeśli macie jużThis War of Mine, rozszerzenie do gry kupicie na platformie Steam.