Plotka: nazwa kodowa kolejnej wersji Windowsa brzmi „Blue”

Windows 8 nie zdążył jeszcze zadebiutować na rynku, a jużdocierają do nas pierwsze informacje na temat jego następcy, nad którym już trwają prace. Według najnowszych plotek Microsoft chce w przyszłym roku wypuścić aktualizację, której nazwa kodowa brzmi „Blue”.
Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze czy będzie to bezpośredni następca Windowsa 8, czy też pierwszy dedykowany mu Service Pack. Obie możliwości wydają się całkiem prawdopodobne, a to ze względu na fakt, że z jednej strony Gigant z Redmond serwował nam już wielokrotnie w przeszłości SP, natomiast z drugiej strony słychać głosy, że firma ma najprawdopodobniej zamiar odejść od hucznych premier Windowsa co kilka lat na rzecz regularnych aktualizacji, do których zdążyli nas już przyzwyczaić producenci urządzeń przenośnych.
Windows 8 zadebiutuje już 26 października, a wraz z nim na półkach sklepowych pojawią się pierwsze urządzenia, działające pod jego kontrolą. Do sprzedaży trafią cztery edycje najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu: standardowej, „Pro”, „Enterprise” oraz „RT”. Wszystkie osoby, które posiadają starsze wersje Windowsa lub wersję testową Windowsa 8, będą mogły dokonać aktualizacji. Oczywiście za odpowiednią opłatą.

Źródła: ZDNet, Slashgear