Overwatch ma już 7 milionów graczy! Wielki sukces gry Blizzarda

24 maja miała miejsce premiera strzelanki drużynowej Blizzard Entertainment na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach PC z systemem Windows. Od tego czasu do walki przyłączyło się ponad 7 milionów bohaterów, którzy od tego czasu spędzili w grze łącznie ponad 119 milionów godzin, czyniąc globalną premierę Overwatch jedną z najbardziej udanych w historii. Bitwa się jednak dopiero rozpoczęła!

– W miesiącach i tygodniach poprzedzających premierę Overwatch grę ciepło przyjęło i wspierało wiele osób – społeczność graczy Blizzarda, fani strzelanek pierwszoosobowych oraz osoby, które nigdy wcześniej nie zetknęły się z takimi grami. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za tą niesamowitą pasję i entuzjazm – powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment.– Włożyliśmy wiele wysiłku w stworzenie gry i nowego uniwersum, którymi wszyscy mogą się cieszyć. Cieszymy się niezmiernie, że premiera przebiegła bez zakłóceń i już nie możemy doczekać się wspaniałej zabawy, rywalizacji oraz nowości w grze, które nadal przed nami.

Od momentu premiery gracze zmienili bohaterów 326 milionów razy w trakcie trwania meczów i współpracując w drużynach dostarczyli do celu 11 milionów ładunków na polach bitew przyszłości. Overwatch pokochali gracze na całym świecie, co przekłada się na ogromny sukces gry, która również w recenzjach oceniana jako jedna z najlepszych w tym roku. Serwis GameSpot określił grę Overwatch jako „coś spektakularnego”, a w Forbesie napisano, że „Overwatch to po prostu cud” oraz „gra dla każdego”. W Game Informer napisano, że „Overwatch to niesamowite przeżycie”, a na zakończenie recenzji, w której gra otrzymała ocenę 10 na 10, autor dodał: „już nic nie będzie takie samo”.

Akcja Overwatch rozgrywa się na Ziemi w niedalekiej przyszłości, gdzie drużyny złożone z żołnierzy, naukowców, awanturników i odmieńców ścierają się w walce o kontrolę nad kluczowymi lokacjami na całym świecie. W grze pojawia się plejada 21 wyjątkowych bohaterów, w tym Reinhardt – szlachetny rycerz minionej epoki, Zenyatta – robot-mnich szukający oświecenia, czy Symmetra – „architech” korzystająca z technologii stałoświetlnych, dążąca do zbudowania lepszego świata. Każdy bohater posiada niezwykłe uzbrojenie i niesamowite zdolności. Gracze muszą współpracować, aby realizować różne cele na tętniących życiem i skomplikowanych mapach. Dzięki możliwości zmiany bohatera w trakcie meczu gracze mają możliwości dostosowywania strategii do dynamicznie zmieniającej się sytuacji i łączyć dostępne moce w potężne sekwencje.

Źródło: inf. prasowa