Oto Astroneer – sandboksowa zręcznościówka o eksploracji kosmosu

Astroneer stawia gracza w roli międzyplanetarnego odkrywcy XXV wieku, który zajmuje się zbieraniem najcenniejszych zasobów pochodzących z różnych światów. Samotny astronauta będzie w stanie pozyskiwać je dzięki najróżniejszym narzędziom, które pozwolą na formowanie i deformowanie terenu za pomocą wyłącznie przycisku myszy. Poza tym, będziemy mogli bardzo szybko budować potrzebne narzędzia i pojazdy, które mogą okazać się pomocne przy wykonywaniu pewnych zadań. Właśnie do tego przydadzą się znalezione przez nas surowce i przedmioty. W innym wypadku możemy je po prostu sprzedać.
Poza tym, będziemy mogli budować całe bazy, poczynając od pojedynczych budynków stworzonych do jednorazowego odpoczynku, a kończąc na całych miasteczkach.Na podróż pomiędzy światami pozwolą statki kosmiczne, które gracze będą mogli konstruować i poddawać modyfikacji. Równie ważne, co zbieranie surowców ma być odkrywanie sekretów dawnych cywilizacji oraz radzenie sobie z licznymi zagrożeniami – na każdej planecie doświadczymy innych warunków grawitacyjnych czy też pogodowych.
AstroneerAstroneer opiera się na interakcji różnych równań, które proceduralnie generują każdą planetę i księżyc. Ich powierzchnia ma być zbudowana z voxeli, a Silnik Unreal Engine 4 pozwoli na szybkie kształtowanie świata, nie niszcząc przy tym jego estetyki.
Astroneer
Astroneer
W poniższym zwiastunie możecie zobaczyć, że oprócz trybu jednoosobowego, Astroneer zaoferuje opcję rozgrywki wieloosobowej. Jak dotąd deweloper nie podał oficjalnej daty premiery, ale przedstawiciele studia podają, że planują wypuścić swoją grę w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło: YouTube