Nvidia publikuje nowy sterownik graficzny, wprowadzający mnóstwo zmian

Nowy sterownik Nvidia, oprócz usprawnień w grze Destiny, wprowadza również obsługę funkcji ShadowPlay Highlights w grze PlayerUnkown’s Battlegrounds, funkcji Ansel w grze Pro Evolution Soccer 2018 oraz posiada optymalizacje dla gier Ark: Survival Evolved, F1 2017 i Quake Champions.
Przygotuj się do zabawy jeszcze przed oficjalną premierą gry – otwarte testy beta Destiny 2
W życiu często liczy się pierwsze wrażenie i gry komputerowe nie są tutaj wyjątkiem. NVIDIA stara się najwyraźniej zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia, nawet jeśli gra jest jeszcze w fazie rozwoju. Dlatego też blisko współpracuje z firmami Bungie i Activision nad debiutem serii Destiny na PC. Opublikowany właśnie sterownik Game Ready jest zoptymalizowany pod kątem otwartych beta testów gry Destiny 2. Sterowniki Game Ready mają na celu wspierać wszystkie ważne zmiany w grach, co oznacza że są one nieustannie ulepszane pod kątem danego tytułu. Ponieważ gry ewoluują dzięki zmianom wprowadzanym przez łatki i aktualizacje DLC, to sterowniki również muszą być usprawniane.

PUBG z obsługą NVIDIA ShadowPlay Highlights, PES 2018 ze wsparciem NVIDIA Ansel

Kolejnym ważnym aspektem sterowników Game Ready firmy NVIDIA jest udostępnianie graczom korzystającym z kart GeForce nowych opcji w grach. Obecny sterownik Game Ready wprowadza obsługę funkcji ShadowPlay Highlights w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds. Od teraz fani tej gry mogą udostępniać sobie najciekawsze fragmenty rozgrywki. ShadowPlay Highlights to narzędzie do automatycznej rejestracji najlepszych momentów z gier w formie filmów lub zrzutów ekranu, a także wygodnego udostępniania tych materiałów w serwisach Facebook, YouTube lub Imgur.
Nowy sterownik umożliwia również wykorzystanie techniki NVIDIA Ansel w grze Pro Evolution Soccer 2018PES 2018 jest pierwszą grą sportową obsługiwaną przez Ansel, innowacyjną metodę wykonywania zrzutów ekranu w grach. Ansel działa jak aparat fotograficzny, który potrafi uchwycić najciekawsze momenty rozgrywki. Gracze mogą ustawić wirtualny aparat pod dowolnym kątem, zastosować filtry, wykonać zdjęcia w superrodzielczości, a nawet przechwytywać obrazy o 360-stopniowym polu widzenia do obejrzenia na telefonie komórkowym, komputerze lub za pośrednictwem zestawu VR.
Sterowniki Game Ready są udostępniane najpóźniej w dniu oficjalnej premiery gry i zapewniać mają jak najlepsze wrażenia płynące z rozgrywki. Każdy sterownik Game Ready posiada certyfikat zgodności WHQL wydawany przez firmę Microsoft. Najnowszy sterownik zawiera też optymalizacje m.in. dla gier Ark: Survival Evolved (premiera 29 sierpnia), F1 2017 (premiera 25 sierpnia) and Pro Evolution Soccer 2018 (premiera 12 września).

Źródło:Nvidia