Nowy Notebook Hiro 950 z GTX 1070 debiutuje w niezłej cenie

HIRO, polska marka komputerów i akcesoriów dla graczy, wprowadziła do swojej oferty kolejny model notebooka, który tym razem skierowany jest nie tylko do entuzjastów gamingu, ale również do grafików, fotografów czy projektantów – wszystkich, którzy zrobią użytek z jego mocy obliczeniowej. Uwagę zwraca tu klasyczna i całkiem elegancka obudowa laptopa.Hiro 950 HIRO 950 to laptop o wymiarach 380 mm x 252 mm, grubości 18,6 mm i wadze niespełna 2 kilogramów. Dzięki litowo-jonowej baterii może działać bez podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania ponad 7 godzin. Obraz wyświetlany jest na matrycy o przekątnej 15.6” z częstotliwością odświeżania ekranu wynoszącą 144 Hz.
Sercem notebooka jest najnowszy 6-rdzeniowy procesor Intela 8. generacji Core i7-8750H. Został wyposażony w technologię Turbo Boost, która w inteligentny sposób zwiększa taktowanie zegarów w celu zwiększenia wydajności. Za wyświetlanie obrazu odpowiada jedna z najwydajniejszych kart graficznych na rynku – GTX 1070 8 GB. Karta ta jest dość rzadko instalowana w laptopach, charakteryzuje się o około 40% szybszym działaniem od relatywnie popularnego GTX1060. Urządzenie pozwoli na granie w najwyższych detalach w rozdzielczości Full HD, a także wyższej (po podpięciu zewnętrznego monitora).Hiro 950 Laptop HIRO 950 został wyposażony także w dwa banki pamięci RAM DDR4 obsługujące kości o pojemności do 32 GB, 1 port SATA III na dysk SSD/HDD o grubości do 7 mm oraz 1 port M.2 na dysk SSD.
Dodatkowo po obu stronach obudowy znalazło się miejsce na wiele portów potrzebnych do tego, aby praca czy zabawa przy użyciu laptopa była jeszcze pełniejsza. To między innymi złącza USB 3.1 Type-C, USB 3.0, Mini Display port, port HDMI, Audio Jack i wejście na mikrofon, port LAN oraz czytnik kart pamięci. Zwieńczeniem konstrukcji jest klawiatura z pełni konfigurowalnym podświetleniem RGB.
Ceny laptopa HIRO 950 zaczynają się od kwoty 6 674 złotych. Sporo, ale jest to jeden z najkorzystniej wycenionych laptopów z tą kartą graficzną.