Nowy Nintendo NES mini nie pozwoli zainstalować nowych gier

Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System, czyli oficjalna replika kultowej konsoli NES, nie zaoferuje możliwości rozszerzania biblioteki 30 preinstalowanych gier. Urządzenie nie obsługuje kartridży i nie pozwala (wbrew plotkom przekazywanym przez różne serwisy informacyjne) na instalowanie gier za pomocą kabla.
Wszelkie wątpliwości w temacie wgrywania kolejnych gier na nowego NESa mini rozwiał przedstawiciel Nintendo w rozmowie z dziennikarzem serwisu Kotaku.
„Konsola jest samodzielnym urządzeniem. Nie podłączymy jej do internetu, ani pod żaden zewnętrzny magazyn danych. Bibliotekę 30 preinstalowanych gier uznajemy za optymalną i pokazując w doskonały sposób różnorodność tytułów na platformie NES. Klapka na kartridże w nowej replice jest nieotwieralna.”, czytamy. Szkoda.
Gdyby Nintendo umożliwiło w nowej wersji konsolki odtwarzanie starych kartridży, na starych grach mogłoby zarobić naprawdę spore pieniądze. Cóż, polityka Nintendo w pewnych sprawach zawsze była… osobliwa.
Przypominamy, że NES Classic Edition trafi do sprzedaży już 11 listopada. Konsolka wyposażona zostanie w złącze HDMI, a w zestawie oprócz konsolki znajdzie się także przewód USB, kabel HDMI i jeden kontroler. Zestaw sprzedawany będzie w rozsądnej cenie 59,99 dolarów (ok. 240 złotych, bez podatków). Dodatkowy kontroler to koszt 9,99 dolarów.
 
 
 

Źródło:Kotaku