Nowe laptopy dla graczy od MSI z procesorami Intela 8. generacji

Nowości w ofercie laptopów dla graczy MSI obejmują trzy nowe modele: smukłego laptopa GS65 Stealth Thin, notebooka GT75 Titan z procesorem i9 oraz maszynę GE Raider RGB Edition. Firma MSI wprowadza również na rynek nowe notebooki z serii GT83 Titan i GT63 Titan, a także unowocześnione, korzystające z procesorów 8. generacji, linie produktów z rodziny GP, GL i GV.

Smukły laptop gamingowy MSI GS65 Stealth Thin

Model GS65 Stealth Thin jest pierwszym gamingowym laptopem, który wyposażony jest w w 144-hercowy, 7-milisekundowy panel IPS z cienkimi ramkami o grubości 4,9 mm – w ten sposób osiągnięto współczynnik proporcji ekranu do powierzchni pokrywy notebooka wynoszący 82%.
Obraz na 144-hercowym panelu notebooka Stealth Thin generowany jest za pośrednictwem karty graficznej GeForce GTX 1070. Najnowszy procesor Intel Core i7 8. generacji, wyposażony łącznie w 6 rdzeni, pozwala uzyskać nawet 40-procentową poprawę wydajności w stosunku do poprzedniej generacji układów.MSI GS65 Stealth ThinUrządzenie Stealth Thin waży zaledwie 1,88 kg i zapewniać ma ponad 8-godzinną pracę na zasilaniu bateryjnym (oczywiście nie w grach). Dostarczająca energię, 4-ogniwowa bateria ma jedną z największych dostępnych na rynku pojemności w laptopach tej wielkości. Ciekawe jak bardzo nagrzewał się będzie laptop i jak bardzo doskwierał będzie tu throttling.MSI GS65 Stealth ThinNotebooki z serii Stealth Thin wyposażono również nową, zaprojektowaną przez firmę SteelSeries klawiaturę RGB. Użytkownicy mogą dostosowywać podświetlenie każdego z klawiszy, a także wykorzystać to oświetlenie do kolorystycznego prezentowania statusów z gry w czasie rzeczywistym.
Model GS65 Stealth Thin dostępny jest już w przedsprzedaży na stronach Newegg oraz Amazon i będzie dostępny online, a także w sklepach stacjonarnych do końca kwietnia.

Uaktualnienie modeli procesorów w MSI GS73 i GS63 Stealth

Oprócz nowego modelu GS65 Stealth Thin, uaktualniono całą linię notebooków MSI z rodziny Stealth, przede wszystkim montując w nich najnowsze procesory. Dzięki temu zwiększono wydajność o prawie 40% w porównaniu z poprzednią generacją układów. Nowe laptopy Stealth są również wyposażone w 102-klawiszową podświetlaną klawiaturę RGB, mniejsze łopatki wentylatora, certyfikowane głośniki Dynaudio, ulepszoną kartę sieciową Killer 1550 i Bluetooth v5 oraz dołączane jest do nich nowe oprogramowanie Dragon Center 2.0.

MSI GT75 Titan z sześciordzeniowym procesorem i9

Dzięki wprowadzeniu na rynek najnowszych procesorów Intel 8. generacji, w notebookach z serii GT konstruktorzy mogli pójść o krok dalej i zastosować w tych gamingowych laptopach pierwsze na świecie przetaktowane procesory Core i9.
GT75 Titan jest pierwszym w historii gamingowym laptopem, w którym zastosowano procesory Intel Core i9 z całkowicie odblokowanymi wszystkimi sześcioma rdzeniami. W połączeniu z technologią chłodzenia MSI Cooler Boost Titan sześciordzeniowa, dwunastowątkowa konfiguracja pozwala uzyskać nawet 70% skok wydajności w stosunku do poprzedniego procesora z rodziny Core i7. Dodatkowe rdzenie są szczególnie przydatne dla graczy, którzy stremują gameplay’e lub w wypadku wykonywania zaawansowanych obliczeń wielowątkowych.
Oprócz unowocześnienia modelu GT75 Titan, dokonano również modyfikacji w wypadku modeli GT83 Titan i GT63 Titan. Zastosowano w nich też najnowsze procesory 8. generacji.MSI GT75 TitanGT83 Titan to pierwszy laptop z wbudowaną mechaniczną klawiaturą wykorzystującą przełączniki klawiaturowe Cherry MX Speed Silver. Nowy procesor Intel 8. generacji wyposażony jest w sześć rdzeni i dzięki temu zapewnia wyższą, nawet o 40% wydajność. Wraz z grafiką GeForce GTX 1080 SLI i wyjątkowym chłodzeniem, nowy GT83 jest nie tylko bardziej wydajny, niż kiedykolwiek wcześniej, ale także jest świetnym zamiennikiem komputerów stacjonarnych.
GT63 Titan powstał na bazie modelu GT62, ale wyewoluował zarówno pod względem estetyki, jak i osiągów. Wyposażono go w najnowszy procesor i w grafikę aż do modelu GeForce GTX 1080. GT63 jest obecnie, najwydajniejszym 15-calowym laptopem do gier na świecie. W nowej obudowie znalazła się również nowa podświetlana, gamingowa klawiatura RGB firmy SteelSeries.

MSI GE Raider edycja RGB

Modele GE63/73 Raider Edycja RGB, po raz pierwszy zaprezentowane zostały na targach CES. Ich wygląd zainspirowany jest stylistyką sportowych samochodów i zamiłowaniem do systemów podświetlenia RGB. Wygląd ten zgrano ze stylistyką oświetlania RGB znajdującego się na górnej pokrywie notebooka, klawiaturze i portach USB. Na górnej pokrywie znalazły się 24 (!) niezależne, wydzielone strefy oświetlenia RGB z 16,8 mln dostępnych barw.MSI GE Raider RGBNotebooki z serii GE Raider Edycja RGB są dostarczane wraz z najnowszymi procesorami Intel Core i7 8. generacji oraz z układami graficznymi NVIDIA GeForce GTX 1070. Dodatkowo, notebook Raider może być wyposażony w szerokokątny, 120-hercowy wyświetlacz z 3 milisekundowym czasem odpowiedzi matrycy lub w wyświetlacz IPS o rozdzielczości 4K. Za chłodzenie wydajnych podzespołów odpowiada system chłodzenia MSI Cooler Boost 5. Jest to konstrukcja chłodząca z dwoma niezależnymi wentylatorami i siedmioma miedzianymi ciepłowodami.
Oprócz opisanych wyżej urządzeń, zmodernizowano również inne laptopy MSI, wykorzystując w nich najnowsze procesor 8. Generacji. Unowocześnienie to dotyczy linii notebooków z serii GP, GF, GL i GV.
 
 

Źródło: MSI