Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018

1. Far Cry 5: Mroczne godziny (PC, PS4, XONE)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018W marcu swojej premiery doczekał się Far Cry 5, a teraz przyszedł czas na debiut jego pierwszego dodatku. Mroczne godziny, bo tak brzmi nazwa rozszerzenia, w przeciwieństwie do „podstawki” nie zabiorą nas do stanu Montana w USA, a w podróż do ogarniętego wojną Wietnamu. Tam jako samotny amerykański żołnierz stawimy czoła siłom Wietkongu. Dodatek z pewnością zapewni więc wiele godzin świetnej zabawy.

Data premiery: 5 czerwca


2. Vampyr (PC, PS4, XONE)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018W tym mrocznym RPG akcji studia DONTNOD wcielimy się w doktora Reida, który niedawno został przemieniony w tytułowego łaknącego krwi potwora. To do nas będzie należeć decyzja czy jako główny bohater wyleczyć chorych mieszkańców Londynu z grypy Hiszpanki i przywrócić pokój w mieście, czy też zabić ich wystarczająco dużo, aby stać się niewiarygodnie potężnym. Z niecierpliwością czekamy na premierę tego tytułu – w końcu wspomniane wcześniej studio odpowiada za takie perełki jak Life is Strange czy Remember Me.

Data premiery: 5 czerwca


3. MotoGP 18 (PC, PS4, XONE)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił w innej grze wyścigowej niż taka, w której siada się za kierownicą samochodu, teraz będziecie mieli ku temu świetną okazję. W tym miesiącu zadebiutuje bowiem MotoGP 18 czyli zaprojektowana z myślą o PlayStation 4 gra wyścigowa, której to głównymi bohaterami są motocykle. Tytuł ma stawiać na realizm i oferować wysoki poziom trudności. No cóż, zobaczymy czy tak rzeczywiście będzie.

Data premiery: 7 czerwca


4. Jurassic World: Evolution (PC, PS4, XONE)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018Jeżeli jesteście miłośnikami uniwersum Jurassic Park/Jurassic World, a zarazem komputerowej rozrywki, ucieszycie się na wieść, że już 12 czerwca na rynku pojawi się gra w tym uniwersum osadzona – Jurassic World: Evolution. Ma być to strategia ekonomiczna, w której będziemy pełnić rolę zarządcy własnego parku rozrywki poświęconego przywróconym do życia dinozaurom. Co ciekawe, w grze zobaczymy Jeffa Goldbluma, który wcieli się w znanego z filmów Iana Malcolma. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się tego wszystkiego doczekać.

Data premiery: 12 czerwca


5. Lust for Darkness (PC)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018Jeżeli nie spodobał Wam się pewien polski horror, który pojawił się na komputerach i konsolach w maju, być może ten bardziej przypadnie Wam do gustu. Lust for Darkness to także rodzima produkcja, a za jej powstanie odpowiada studio Movie Games. W grze wcielimy się w Johna Moona, który poszukując żonę trafi do tajemniczej wiktoriańskiej posiadłości. Tam ma odbywać się specjalny rytuał o charakterze okultystyczno-seksualnym, poprzez który wspomniane domostwo połączone będzie z innym wymiarem o nazwie Lusst’ghaa. W grze będziemy mieli do czynienia z zagadkami, demonami, i nie tylko. Mamy nadzieję, że całość będzie za co podziwiać.

Data premiery: 12 czerwca


6. Bus Simulator 18 (PC)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018Rozwijana od lat przez astragon Entertainment seria symulatorów autobusów niedługo otrzyma swoją kontynuację. Będzie nią Bus Simulator 18. W grze będziemy mogli zasiąść za kierownicą pojazdy takich marek jak MAN czy Daimler Buses, bowiem posiada ona licencję na używanie nazw prawdziwych wozów. Produkcja została stworzona przez studio StillAlive, znane także między innymi z Son of Nor czy poprzedniej odsłony cyklu.

Data premiery: 13 czerwca


7. Wreckfest (PC)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018Twórcy kultowej serii FlatOut oraz dwóch ostatnich odsłon niemniej legendarnego Ridge Racera powracają z kolejną produkcją. Jest nią Wrecfest. W zasadzie, grę tą można było wypróbować już od stycznia 2014 roku, za sprawą Wczesnego Dostępu w platformie Steam, ale dopiero teraz doczeka się ona swojej pełnoprawnej premiery. Wreckfest to wyścigówka nastawiona na akcję i zażartą walkę na torze. Ostatnio tytuł zbiera bardzo dobre recenzje, więc wygląda na to, że jest wart swojej ceny.

Data premiery: 14 czerwca


8. LEGO Iniemamocni (PC, PS4, XONE, Switch)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018Jeżeli jeszcze nie znudziły Wam się gry z serii LEGO, być może zechcecie wypróbować jej kolejną odsłonę. Tym razem studio Traveller’s Tales wzięło na warsztat filmową serię Iniemamocni, której druga część wkrótce trafi do kin. Jak można się spodziewać, tytuł w luźny sposób odtwarza wydarzenia z pierwowzoru. Powinien on oferować tonę frajdy, zwłaszcza że produkcja pozwoli nam na wcielenie się w członków rodziny Iniemamocnych, i nie tylko.

Data premiery: 15 czerwca


9. The Crew 2 (PC, PS4, XONE)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018The Crew 2 ma być kontynuacją udanej wieloosobowej gry wyścigowej z otwartym światem, która zadebiutowała w 2014 roku. Pierwotnie tytuł ten miał zadebiutować już w marcu, jednak jego premierę przesunięto, aby twórcy ze studia Ivory Tower mogli poświęcić dodatkowe miesiące na przeprowadzanie kolejnych testów i zbieranie opinii graczy. Mamy nadzieję, że dodatkowy czas poświęcony na dopracowanie gry nie poszedł na marne. No cóż, przekonamy się o tym już wkrótce.

Data premiery: 29 czerwca


10. Wolfenstein II: The New Colossus (Switch)Najciekawsze premiery gier – czerwiec 2018Posiadacze Nintendo Switch w końcu będą mogli zagrać w grę kontynuującą opowieść o losach B.J. Blazkowicza. W tym miesiącu na konsoli zadebiutuje bowiem Wolfenstein II: The New Colossus. Tytuł ten zabiera graczy do kontrolowanej przez nazistów Ameryki, gdzie ich misją jest zrekrutowanie najbardziej śmiałych przywódców podziemia wciąż opierających się nazistowskiemu terrorowi. W grze zawalczycie z okupantami w najbardziej znanych miejscach Ameryki, takich jak miasteczko Roswell w stanie Nowy Meksyk, mokradła i zalane ulice Nowego Orleanu czy zdewastowany nuklearnym wybuchem Manhattan. Osoby, które miały okazję zagrać w nowego Wolfensteina na innych platformach, chwaliły go za szybką, brutalną akcję, ciekawy scenariusz, i nie tylko. Wygląda więc na to, że tytuł ten warto zakupić.

Data premiery: 29 czerwca