Mad Catz R.A.T.1 – mysz stworzona z myślą o modderach

R.A.T.1 to projekt myszy, którą można dostosować do najdziwniejszych potrzeb. Producent nie ograniczył się wyłącznie do możliwości wymiany poszczególnych części, a umożliwia graczom zaprojektowanie ich i wydrukowanie na drukarce 3D. Podobne rozwiązanie oferuje testowany przez nas obecnie Roccat Nyth.
Zestaw składa się z trzech głównych elementów – modułu sensora, szkieletu w kształcie trójnogu oraz podstawki pod nadgarstek, który można regulować według potrzeb. Szkielet, na którym opierać ma się całe urządzenie, wykonany został z lekkich materiałów przy zachowaniu odpowiedniej sztywności. W jego wnętrzu osadzono moduł z czujnikiem, którego serce stanowi sensor optyczny Pixart PMW3320 o maksymalnej rozdzielczości do 3500 DPI.Mad Catz R.A.T.1Dzięki możliwości pracy sensora bez podłączenia go do pozostałych elementów gryzonia, R.A.T. 1 jest jednym z pierwszych, który wspiera tworzenie spersonalizowanych elementów z wykorzystaniem drukarki 3D. Co więcej, producent gorąco zachęca do zmian projektu, o czym świadczyć może udostępnienie (na stronie producenta) plików CAD z modelem nadgarstka.Mad Catz R.A.T.1„Razem z gamingowym DNA narodzonym wraz z wielokrotnie nagradzaną serią R.A.T. PRO, R.A.T. 1 po raz kolejny przewiduje, w jaki sposób mogą wyglądać myszy wykorzystujące innowacyjny design modularny i możliwość pełnej modyfikacji. Ten produkt wyznacza nowe standardy w projektowaniu i personalizacji, zarówno wśród zapalonych graczy i jak i casualowców”, powiedział Darren Richardson, prezes i szef generalny Mad Catza.Mad Catz R.A.T.1Najnowszy model Mad Catza otrzymał nagrodę CES 2016 w kategorii „Gaming and Virtual Reality” za wybitny design i technologię.
W Polsce produkt jest dostępny wyłącznie w sieciach RTV EURO AGD, Media Markt oraz Saturn, w sugerowanej cenie 139 złotych.
Cechy produktu:

  • Zakres zmiany DPI: 250 – 3500
  • Długość przewodu: 1.8 m
  • 6 programowalnych przycisków
  • Waga: 50 g (bez kabla)

Źródło: inf. prasowa