JerryRigEverything zbudował własny Project Valerie za niecałe 200 dolarów

JerryRigEverything, YouTuber znany ze swoich testów wytrzymałości smartfonów, postanowił stworzyć laptopa, który będzie odpowiednikiem Project Valerie – urządzenia zaprezentowanego przez firmę Razer na targach CES 2017. Wyobraźcie sobie, że… udało się. Złodzieje, którzy ukradli prototypy Project Valerie, wycenili je później na ponad 20 000 dolarów. Koszt amatorskiej konstrukcji? Niecałe 200 dolarów, nie licząc ceny laptopa.project valerie jerryrigeverythingOkej, dzieło pomysłowego konstruktora nie ma w sobie tyle emejzingu i nie wygląda tak stylowo jak prototyp Razera, ale… działa. A to jest chyba najważniejsze? JerryRigEverything wykorzystał swój wysłużony laptop marki Toshiba, do którego podłączył dwa przenośne, 16-calowe monitory AOC. Oba panele przesyłają obraz i otrzymują zasilanie z portu USB 3.0. Jak przymocowano je do laptopa? To proste, klejem epoksydowym.

Parametry budżetowego komputera nie umywają się wprawdzie do parametrów komputera Razera, ale sam fakt stworzenia podobnego do Project Valerie urządzenia w tak niskiej cenie (oczywiście wyłączając cenę jednostki bazowej), daje wiele do myślenia. Ekrany AOC wyświetlają obraz o rozdzielczości 1366×768 pikseli i cechuje je czas reakcji na poziomie 8 ms. Nie muszę chyba mówić, że nie umywają się do paneli 4K z technologią G-SYNC od Razera?Project ValerieJedno jest pewne: laptop stworzony przez JerryRigEverything ma w sumie mniej więcej tyle samo sensu, co prototyp Razera. A może nawet więcej, zważywszy na jego bardzo niską cenę?
Projekt Valerie korzysta z automatycznego mechanizmu rozstawiania opracowanego przez Razera. Każdy z ekranów automatycznie wysuwa się z boku urządzenia i ustawia na swoim miejscu, zapewniając użytkownikowi wyjątkową łatwość przygotowania laptopa do pracy. Zintegrowane wsparcie pracy na wielu ekranach eliminuje konieczność używania jakichkolwiek dodatkowych, zawalających biurko kabli, z którymi zmagać muszą się użytkownicy komputerów stacjonarnych. Rezultatem takich rozwiązań jest wyjątkowo lekkie i przyjemne dla oka środowisko pracy, czy przestrzeń do grania, które łatwo utrzymać w porządku.Project Valerie to rozwinięcie znanego i cenionego 17-calowego Razer Blade Pro. Urządzenie przygotowano z myślą o entuzjastach rozwiązań przenośnych, którzy niezależnie od sytuacji oczekują wydajności równej tej, jaką oferują komputery stacjonarne. Wyposażony w więcej ekranów niż dotychczas było to możliwe w przypadku laptopa, Project Valerie jest w stanie poradzić sobie z każdym zadaniem przed jakim stają komputery PC.

 
Koncepcja nowego laptopa utrzymuje charakterystyczną stylistykę Razer, mieszcząc jednocześnie w obudowie aż trzy monitory. Obudowa typu unibody wykonana z aluminium CNC ma około 38,1 mm grubości, a urządzenie waży 5,44 kg (co jest dość zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę obecność trzech monitorów).