Huawei wyciąga z rękawa Mate 20X – smartfon dla graczy

16 października Firma Huawei w Londynie zaprezentuje nowe smartfony z flagowej serii Mate. Spodziewaliśmy się premiery Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Pro i może Huawei Mate 20 Porsche Design. Tymczasem, producent szykuje niespodziankę. Zapowiedziano właśnie, że swoją premierę będzie miał tam także smartfon dla graczy – Huawei Mate 20X.

W ofercie firmy znajduje się już smartfon „gamingowy”. Jest nim Honor Play, który sprzedawany jest w Polsce w cenie 1499 złotych, co jest atrakcyjną kwotą za urządzenie z układem Kirin 970, cechujące się wysoką wydajność. Huawei Mate 20X ma być jeszcze lepszy.
Według pogłosek, urządzenie korzystało będzie z olbrzymiego, 7.21-calowego ekranu OLE o rozdzielczości 2240×1080 pikseli. O jego wydajność, podobnie jak o wydajność innych nowości, dbał będzie nowy układ Kirin 980. Smartfon ma trafić do sprzedaży w wariantach z 4/6/8 GB RAMu i 128/256/512 GB przestrzeni na dane. Huawei sugeruje też, że Huawei Mate 20X wyposażony zostanie w jakiś specjalny układ chłodzenia.Huawei Mate 20XNie jestem przekonany do tego, czy smartfony gamingowe mają sens, ale… Na rynku przybywa usług, dzięki którym na ekranach smartfonów grać można w gry znane z komputerów osobistych i konsol. Dość powiedzieć, że Steam umożliwia streamowanie gier na ekrany urządzeń przenośnych. Na 7.21-calowym ekranie z pewnością będzie wygodniej grać w Wiedźmina, niż na znacznie mniejszym, „typowym” ekranie o przekątnej ok. 6-cali. Oczywiście nie należy zapominać o produkcjach pokroju Fortnite, czy też PUBG, ze względu na które ktoś może chcieć zakupić tego rodzaju telefon. W codziennym użytkowaniu taka „patelnia” nie będzie raczej przesadnie wygodna.
Swoje smartfony dla graczy wcześniej prezentowały już m.in. firmy takie jak Razer (Razer Phone 1 i 2) oraz Xiaomi (Black Shark). Urządzenia te nie odniosły wielkiego sukcesu, ale, jak widać, wyznaczyły pewien trend.