GTA Vice City – hit zmierza na platformy mobilne!

Z okazji 10 urodzin GTA: Vice City, firma Rockstar zdecydowała się stworzyć port rzeczonego hitu na platformy mobilne, a konkretnie: iOS i Android. Tak oto powstaje odgrzewany kotlet, którego już teraz wyczekuję z dużą niecierpliwością. Ponownie przeniesiemy się w końcu do lat 80-tych kryminalnego półświatka słonecznego Vice City. Dziewczyny w bikini, hawajskie koszule, plaże i kabriolety. W skrócie: klimat tej odsłony był niepowtarzalny i wielu wspomina go z sentymentem.
Wróćmy jednak do rzeczy; informacje o nadchodzącym porcie pochodzą od samego dewelopera, który tę nowinę obwieścił drogą swojego bloga. Na ten moment wiemy, że gra doczeka się pewnych zmian w stosunku do pierwowzoru. Pierwszą będzie dostosowanie sterowania do potrzeb ekranów dotykowych (mam nadzieję, że będzie lepiej niż w GTA III). Druga dotyczy oprawy wizualnej – graficznie będzie lepiej. Gra sama w sobie ma zostać przeniesiona z zachowaniem wszystkich istotnych cech. Więcej zmian zostanie jednak omówione w najbliższej przyszłości.
Mobilne Vice City ma się ukazać jeszcze tej jesieni. W przyszłym tygodniu opublikowana zostanie lista urządzeń, na których można będzie je zainstalować. Cena pozostaje niewiadomą. Można jednak zakładać, że wyniesie ona 4.99 dol., czyli tyle samo, co GTA III w momencie debiutu.
I co Wy na to?

źródło: rockstar