Gearbox pracuje nad kolejnym Duke Nukem

Mogłoby się wydawać, że po kompletnej porażce jaką zrobiła wydana kilka lat temu gra Duke Nukem Forever, marka zostanie na dobre porzucona. Nic z tych rzeczy, jej obecny właściciel planuje stworzenie kolejnej produkcji z tej serii i szuka dewelopera, który się tym zajmie.
Seria Duke Nukem towarzyszy nam już od ponad 24 lat, jednak w 2011 roku zaliczyła poważną wpadkę, którą było Duke Nukem Forever. Jedna z najdłużej tworzonych gier w historii tej branży zrobiła totalną klapę, zaś 3D Realms zostało zmuszone do pozbycia się  marki, którą przejęło Gearbox.Od tamtej pory nowy właściciel nie przejawiał chęci do kontynuowania produkcji gier z jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów, ale nie oznacza to bynajmniej, że marka została porzucona. Wręcz przeciwnie, Randy Pitchford szef studia podczas konferencji Develop 2015 poinformował, że chciałby jej w przyszłości dać kolejną szansę.
Na razie prowadzone są wstępne prace, gdyż Gearbox jest bardzo zajętą firmą i nie ma chwilowo czasu bardziej się w to zaangażować. Jeśli jednak uda się znaleźć właściwe studio, które byłoby w stanie stworzyć grę jak należy, być może Gearbox zechciałoby z nim współpracować i powierzyć prace nad nowym Duke Nukem.
Są to jednak plany na dalszą przyszłość i raczej nie powinniśmy oczekiwać, że tytuł ukaże się w przeciągu roku czy dwóch.