CES 2016: ASUS zaprezentował nowości sprzętowe dla graczy

W tym roku mija 10 lat od światowej premiery marki ROG. Przez te lata reprezentowana była przez innowacyjny sprzęt komputerowy, który zapewnia wysoki komfort pracy graczom, overclockerom i entuzjastom na całym świecie. Inżynierowie ROG dostarczali i nadal będą najnowocześniejsze płyty główne, karty graficzne, notebooki, komputery stacjonarne, monitory, karty dźwiękowe i urządzenia peryferyjne.
Bezkompromisowe płyty główne z podświetleniem Aura LED
Maximus VIII Formula, to płyta główna z serii Republic of Gamers w formacie ATX z chipsetem Z170 Express i systemem chłodzenia CrossChill Copper EK. Zespół ROG połączył siły z EK Water Blocks i wspólnie uzyskali ekstremalną wydajność chłodzenia cieczą przy niskim poziomie hałasu. Rozwiązanie to wykorzystuje miedź, która wykazuje dużą odporność na korozję, a dzięki właściwościom przewodzenia skutecznie odprowadza ciepło. Wewnętrzne testy wykazały, że przy chłodzeniu wodą temperatura została obniżona do 23 stopni Celsjusza.
Płyta wyposażona została w nowe podświetlenie Aura LED i laserowo grawerowaną, wytrzymałą osłonę ROG Armor. Efekty świetlne i wbudowany panel RGB pozwalają użytkownikom zbudować oryginalne komputery. Podświetlenie może wskazywać również temperaturę procesora lub pulsować w rytm muzyki.
Najnowsze Rozwiązanie Intel Gigabit Ethernet z LANGuard zapewnia lepszą przepustowość i mniejsze zużycie mocy obliczeniowej, co przekłada się na grę bez opóźnień. Technologia 5-kierunkowej optymalizacji systemu zwiększa wydajność procesora w grach czy w trakcie pracy za pomocą jednego kliknięcia. Z kolei o wysoką jakość dźwięku dba wbudowana karta dźwiękowa SupremeFX 2015.
Nowość wśród płyt pod procesory AMD FX – ASUS 970 Pro Gaming/Aura – to pierwszy model z chipsetem AMD 970+SB950 oferujący wsparcie dla SLI, co zostało oficjalnie potwierdzone przez firmę NVIDIA. Znajdziemy w niej podświetlenie Aura LED, zaprojektowane pod kątem gier audio SupremeFX z funkcją Sonic Radar II, technologie sieciowe Intel Gigabit Ethernet z ASUS LANGuard i GameFirst, które przekładają się na szybką, bezpieczną i wolną od opóźnień rozgrywkę online. Na pokładzie nie zabrakło także złączy do wodnego chłodzenia, interfejsu M.2 (z obsługą NVM Express) i dwóch portów USB 3.1.ASUS 970 Pro Gaming/AuraFormat mini ITX reprezentuje ASUS B150I Pro Gaming/Wi-Fi/Aura, z podświetleniem LED RGB. Otrzymała autorskie technologie wpływające na jakość gry jak: audio SupremeFX z Sonic Radar II oraz Intel Gigabit Ethernet z LANGuard i GameFirst. Wbudowany interfejs M.2 pozwala korzystać z najnowszych, szybkich dysków SSD. Z kolei karta sieciowa Wi-Fi jest w standardzie 802.11ac i posiada dwie zewnętrzne anteny 2×2 dual-band 2.5/5GHz z technologią MU-MIMO. Wbudowane złącza do wodnego chłodzenia zapewniają najlepszą efektywność.
Monitory dla graczy
W serii monitorów gamingowych MG pojawią się wkrótce 28 i 24 calowe modele 4K UHD z rozdzielczością 3840×2160. MG28UQ charakteryzuje się szybkim czasem reakcji na poziomie 1 ms, co eliminuje zakłócenia obrazu jak ghosting i rozmycie ruchu. Z kolei MG24UQ wyposażono w panel IPS z szerokim kątem widzenia i wiernością kolorów. W obu wyświetlaczach zastosowano technologie ASUS GamePlus i ASUS GameVisual, które pozwalają dostosować ustawienia do typu gry. O niską emisję światła niebieskiego i komfort oczu dba ASUS Ultra-Low Blue Light. Seria MG to także technologia VESA Adaptive-Sync (AMD FreeSync), która niweluje rozrywanie obrazu (tearing) i zacięcia (stuttering), a także zmniejsza opóźnienie sygnału (input lag).
Z kolei ROG Swift PG348Q to innowacyjny, zakrzywiony monitor. Charakteryzuje się matrycą IPS o przekątnej 34 cali, proporcjach 21:9 i rozdzielczości 3440×1440 pikseli. O płynne wyświetlanie dbają technologia NVIDIA G-SYNC i odświeżanie na poziomie 100 Hz. Za pomocą przycisku Turbo Key można zmieniać częstotliwość odświeżania pomiędzy 60 a 100 Hz. ASUS GamePlus pozwala dostosować ustawienia do typu gry, a ASUS GameVisual to z kolei sześć trybów obrazu. Wbudowane głośniki stereo zapewniają mocne brzmienie. Bezramkowy i zakrzywiony ROG Swift PG348Q wygląda niesamowicie, a ergonomiczna konstrukcja z regulacją wysokości, nachylenia i obrotu jest idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów gier.ROG Swift PG348QGamingowy desktop
ASUS ROG GT51 to potężny desktop, będący połączeniem bezkompromisowej wydajności z agresywnym wzornictwem oraz specjalnym oprogramowaniem dla graczy. Komputer jest napędzany przez czterordzeniowy procesor Intel Core i7-6700K szóstej generacji, wspierany przez zaawansowane karty graficzne z serii NVIDIA GeForce GTX Titan X, które pozwalają na obsługę kilku monitorów 4K UHD jednocześnie. Technologia ROG Turbo Gear umożliwia użytkownikom wykorzystanie pełnego potencjału mocy urządzenia za jednym kliknięciem, podczas gdy dostępna ekskluzywnie na urządzeniach ASUS aplikacja Aegis II wspomaga stałe monitorowania kluczowych parametrów. Dodatkowo, zastosowany na przednim panelu GT51 port USB 3.1 typu C dostarcza prędkość transmisji na poziomie 10 Gbps i może służyć do szybkiego ładowania podłączonych urządzeń mobilnych. Specjalne akcesorium ROG Band pozwala graczom ukryć poufne pliki na dysku oraz aktywować tryb overclockingu.
GT51 został wyposażony w wewnętrzny system chłodzenia z dedykowanym tunelem powietrza wykorzystującym naturalną konwekcję, aby zapewnić najbardziej wydajne zarządzanie ciepłem, wytwarzanym podczas intensywnych partii gier. Oprócz tego desktop charakteryzuje się odważnym, a zarazem tradycyjnym dla serii wzornictwem z personalizowanym podświetleniem, które oferuje aż 8 milionów kombinacji kolorystycznych.
Peryferia „do wygrywania” – myszki, klawiatura, stacja dokująca dla kart graficznych
Pod nazwą ROG XG2 kryje się zewnętrzna stacja dokująca do kart graficznych ASUS GeForce i Radeon, a przeznaczona do laptopów producenta. Pozwala na osiągnięcie w notebookach wydajności graficznej porównywalnej do tej jaką uzyskujemy w desktopach. Stacja może służyć także jako ładowarka. Jest łatwa do podłączenia i może być odłączona bez ponownego uruchamiania laptopa.ROG XG2Zaprezentowana została także klawiatura mechaniczna ROG Claymore z przełącznikami MX RGB (opcjonalnie: czerwone, niebieskie, brązowe i czarne). Posiada podświetlenie i odczepianą część numeryczną. Można ją zsynchronizować z płytami głównymi ROG i za pomocą zaprogramowanych klawiszy kontrolować prędkość chłodzenia, uruchamiać, podkręcać procesor i pamięci, jak również korzystać z BIOSu.ROG ClaymoreLaserowa myszka gamingowa ROG Spatha z 8200 DPI została stworzona specjalnie dla gier MMO i RPG. Jest bezprzewodowa i posiada dwanaście programowalnych przycisków macro umieszczonych w pobliżu kciuka. Posiada wymienne przełączniki Omron. Użytkownicy mogą korzystać z niej także w trybie przewodowym i cieszyć się z częstotliwości próbkowania 2000 Hz. Całość uzupełnia podświetlenie LED RGB.ROG SpathaWydajne laptopy
ASUS ROG G752 z najnowszym procesorem Intel Core i7 szóstej generacji oraz układem graficznym NVIDIA GeForce GTX 980M zapewnia najwyższe osiągi w trakcie grania oraz ostry i pełen detali obraz. Najnowszy gamingowy laptop ASUS ROG G752 utrzymany jest w stylistyce nawiązującej do poprzednich generacji urządzeń z serii Republic of Gamers, znanej ze swojego dynamicznego i agresywnego designu oraz charakterystycznych ostrych krawędzi. Jednocześnie, G752 prezentuje nowe barwy serii gamingowej firmy ASUS – Armor Titanium i Plasma Copper. Laptop został wyposażony w wyjątkowy system chłodzenia 3D Vapor Chamber oraz klawiaturę która sprawdzi się idealnie podczas rozgrywek dzięki niwelowaniu efektu ghostingu, czyli ograniczenia odczytywanych przez laptop jednocześnie wciśniętych klawiszy. Model G752 jest w stanie rozpoznać i poprawnie odczytać do 30 klawiszy użytych w tym samym momencie. Dzięki czterem slotom na pamięć RAM DDR4, o 30% wydajniejszej i 20% szybszej od DDR3, G752 może zostać rozbudowany do aż 64 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4, dla jeszcze szybszej pracy.ASUS ROG G752ROG GX700 jest pierwszym na świecie laptopem chłodzonym cieczą z odłączonym modułem ROG Hydro Overclocking System. GX700 napędzany jest przez szóstej generacji procesor Intel Mobile K-SKU i układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 980, które wspólnie zapewniają najwyższe osiągi zarówno w domu, jak i w podróży. ASUS ROG GX700 jest także pierwszym na świecie laptopem z 17-calowym ekranem wyświetlającym rozdzielczość 4K UHD i technologią NVIDIA G-SYNC dla płynnej i szybkiej rozgrywki.

Źródło: inf. prasowa