Borderlands 3 – data premiery i bardzo złe wieści o dostępności

Wygląda na to, że już niedługo Valve może mieć poważne kłopoty. Kolejni producenci rezygnują z umieszczania swoich gier na tej platformie, wybierając przy tym Epic Games Store. Najpierw ze Steama wycofano Metro Exodus i The Division 2, później zapowiedziano, że nie zadebiutuje tam Anno 1800 i World War Z, a teraz dowiedzieliśmy się, że także Borderlands 3 pojawi się ekskluzywnie w sklepie Epic Games. Absencja kolejnego tytułu AAA to dla firmy Gabe’a Newella jasny sygnał do zmian.
Premiera Borderlands 3 została wyznaczona na 13 września 2019 roku. Osoby korzystające wyłącznie z platformy Valve na Borderlands 3 poczekają aż do kwietnia 2020 roku, kiedy to produkcja zagości na Steam. W swoim komunikacie prasowym studio 2K nie podało przyczyn takiego posunięcia, ale są one oczywiste. Epic Games bierze od twórców gier tylko 12% z kwoty sprzedaży gry, podczas gdy Valve aż około 30%.
To nie jedyne informacje, które w ostatnim czasie wywołują niemałe zamieszanie wkoło Borderlands 3. Wczoraj informowaliśmy Was o kontrowersyjnym, choć naprawdę przykuwającym spojrzenia projekcie okładek najnowszej produkcji Gearbox Software.

Oto okładka Borderlands 3! Zakażą jej w Polsce? Urban sądzony za podobną grafikę

Zwiastun Borderlands 3 zdradza, że do załogi bohaterów dołączy kilka nowych postaci. Nie zabraknie oczywiście niesfornego Claptrapa, będącego ikoną Borderlands. Akcja gry nie będzie rozgrywała się wyłącznie na jednej planecie. Na graczy czeka eksploracja różnych ciał niebieskich, zamieszkiwanych przez zróżnicowanych oponentów.
Oprawa graficzna została ulepszona, ale pozostaje wierna klasyce – dalej mamy tu do czynienia z kreskówkowym stylem, który pokochały miliony graczy. Po raz kolejny gracze dysponowali będą ogromnym arsenałem broni, których wariacje liczone są w… miliardach.