Blizzard zaskakuje nowościami w Diablo 3! Nowa postać i Diablo 1 w… Diablo 3

Zawiedli się ci, którzy spodziewali się zapowiedzi czwartej części Diablo podczas tegorocznych targów Blizzcon. Blizzard zamiast tego zapowiedział kolejne DLC do gry Diablo 3, zatytułowane Diablo III: Rise of the Necromancer oraz… przeniesienie całej gry Diablo 1 w realia Diablo 3 w nadchodzącej aktualizacji!
DLC „Przebudzenie Nekromantów” wymagało będzie ono nie tylko podstawowej wersji Diablo 3, ale także dodatku Reaper of Souls. Wprowadzi ono nową grywalną postać – tytułowego Nekromantę. Opróćz niego przyniesie kilka pomniejszych usprawnień oraz oczywiście nowe przedmioty. Premiera dodatku planowana jest na przyszły rok w wersjach na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Rozszerzenie będzie płatne.

Znacznie ciekawszym wydaje się to, co wszyscy dostaniemy już wkrótce za darmo! Blizzard zapowiedział bowiem przeniesienie wszystkich 16 poziomów z kultowego Diablo 1 wprost do Diablo 3! Wszystko to będzie utrzymane w klimacie retro – powróci oryginalna muzyka, postać poruszała się będzie po 8-kierunkowej „siatce”, a oprawa graficzna otrzyma stosowny filtr, pozwalający nam przenieść się ponownie do roku 1996, kiedy to premierę miała pierwsza część sagi. Aktualizacja udostępniona zostanie w przeciągu kolejnych kilku tygodni. W przyszłym tygodniu pojawi się na serwerach testowych.
Nie możemy się doczekać!
 

Źródło: Blizzard