Baldur’s Gate: Enhanced Edition ukaże się jednak wcześniej

W połowie września, ku wielkiemu niezadowoleniu fanów, premiera Baldur’s Gate: Enhanced Edition została przesunięta na ostatni dzień listopada. Jak się okazuje data premiery odświeżonej wersji hitu sprzed lat znów się zmieniła.
Na szczęście, co nieczęsto się zdarza, premiera nastąpi nieco wcześniej. Za pośrednictwem Twittera Trent Oster podał do wiadomości, że Baldur’s Gate: Enhanced Edition zadebiutuje dwa dni wcześniej, czyli 28-ego listopada.
Powyższa informacja dotyczy jedynie wersji dedykowanej komputerom osobistym. Jeżeli chodzi natomiast o wersje gry na pozostałe platformy sprzętowe, to nadal nie możemy być w stu procentach pewni, że zadebiutują wraz z wersją PC.
Nowa data premiery to nie jedyna informacja jaką podzielił się z fanami Oster. Baldur’s Gate: Enhanced Edition będzie kompatybilny zarówno ze starszymi, jak i nowszymi tabletami. Gra będzie działać nie tylko na nowym Nexusie 7, ale także iPadzie pierwszej generacji.
Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że wersje gry na iOS, Androida i Maki nie ukażą się z wielkim opóźnieniem, wszak Baldur’s Gate: Enhanced Edition ma umożliwiać graczom zabawę w trybie wieloosobowym pomiędzy różnymi platformami.

Źródło: @Trent Oster