Asus podał cenę tabletu MeMo Pad Smart ME301T. Jest dobrze

Zdaję sobie sprawę, że nazwa tabletu przytoczona w tytule może nie mówić Wam zbyt wiele (swoją drogą dłuższa już chyba być nie mogła), niemniej zapewne słyszeliście o tym, że tajwański producent szykuje budżetowego 10-calowca. O tym urządzeniu będzie właśnie niniejszy wpis. Asus już dziś ogłosił jego cenę, mimo że wielu spodziewało się poznać ją dopiero w trakcie targów MWC.

Zanim jednak przejdziemy do tej kwestii, to pokrótce przypomnę specyfikację techniczną. Urządzenie będzie pracowało pod kontrolą układu Nvidia Tegra 3 (4 rdzenie, taktowanie 1.2 GHz), a za płynną pracę odpowiadać też będzie 1 GB RAM-u. Ekran – jak wspomniałem – mierzyć będzie 10.1″, a jego rozdzielczość to standardowe 1280 x 800 punktów. Do tego dochodzi 16 GB pamięci wewnętrznej i Android 4.1 sterujący pracą całości. Zapewne aktualizacja do wersji 4.2 nastąpi prędzej niż później.

Całość uzupełniają dwie kamerki: 5 Mpix (tył) i 1.2 Mpic (przód), a także gniazdo microSD i komplet modułów łączności (z wyłączeniem 3G/LTE, aczkolwiek w przyszłości może i takie modele będą dostępne). Całość zamknięto w plastikowej obudowie o grubości 9.9 mm, która występować będzie w trzech wersjach kolorystycznych: białej, granatowej i różowej.

Na koniec obiecana cena. Urządzenie w wersji, jaka została omówiona powyżej, kosztować będzie 299 dolarów. Moim zdaniem jest całkiem przyzwoicie.

źródło: asus