Android 4.1 Jelly Bean w tabletach Asusa

Android 4.1 Jelly Bean zadebiutował jednocześnie z tabletem Nexus 7, będącym efektem współpracy Google i Asusa. Codziennie słyszymy o kolejnych urządzeniach mobilnych, które w bliskiej przyszłości doczekają się aktualizacji systemu operacyjnego.
Nie zabrakło wśród nich również tabletów Asusa. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że producent nie pokusiłby się o wyposażenie swoich urządzeń w system, który zadebiutował w tablecie, który sam pomógł stworzyć.
Firma ogłosiła właśnie za pośrednictwem Facebooka, że na tablety z rodziny Transformer – Asus Transformer Pad, Transformer Pad Prime i Transformer Pad Infinity – już wkrótce będzie można pobrać najnowszą wersję systemu Android.
Nie wiemy jeszcze kiedy miałoby to dokładnie nastąpić. Asus twierdzi, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Nie wiemy także czy również inne urządzenia producenta doczekają się aktualizacji systemu do wersji 4.1 Jelly Bean. Asus na razie rozważa taką opcję.
Seria Transformer zdobyła sobie ogromną popularność nie tylko za sprawą naprawdę dobrych specyfikacji poszczególnych modeli, ale przede wszystkim dzięki stacjom dokującym z klawiaturami, które czynią z nich urządzenia naprawdę wszechstronne i wielofunkcyjne.

Źródło: Cnet