Acer Predator X27 – wielka wtopa monitora za 10 000 zł

Jeśli znacie osoby lubiące powtarzać jak mantrę słowa, że „za jakość się płaci” i „wysoka cena zawsze idzie w parze z jakością wykonania”, to pokażcie im najnowszy monitor Acera. Acer Predator X27, monitor kosztujący ponad 10 000 złotych i zarazem jeden z pierwszych na świecie monitorów z obsługą rozdzielczości 4K oraz technologii HDR G-Sync i HDR zalicza raczej koszmarny debiut.
Pierwsze recenzje urządzenia są bardzo nierówne. Z jednej strony testujący zachwalają naprawdę dobrą jakość obrazu, z drugiej bezlitośnie wytykają niedociągnięcia wynikające z niedbałości producenta, fatalnej jakości wykonania sprzętu oraz zupełnie nieprzemyślanego designu. W serwisie Reddit pojawił się wpis jednego z YouTuberów, który na swoim nagraniu wideo punktuje wszystkie wady monitora marki Acer.
Z tyłu monitora znajduje się dość duży i kiepskiej jakości wentylator, którego zadaniem jest chłodzenie urządzenia. Niestety, zastosowanie dołączonego w zestawie systemu montażowego VESA powoduje, że… zatykany jest wlot powietrza, przez który chłodne powietrze ów wentylator zasysa. W efekcie podzespoły monitora zaczynają się poważnie nagrzewać, co może prowadzić do awarii monitora, która nie zostanie uznana przez producenta.Acer Predator X27System chłodzenia nie wyłącza się od razu po wyłączeniu monitora, co może być tłumaczone koniecznością porządnego schłodzenia rozgrzanych elementów urządzenia. Nie byłoby to niczym złym, gdyby nie fakt, że wentylator bardzo hałasuje po zastosowaniu akcesoryjnej płytki montażowej.
Autor opinii ma również spore zastrzeżenia do 384-strefowego systemu podświetlenia monitora. Gdy po ciemnym tle przesuwany jest biały kursor, wkoło niego występuje tak zwany efekt halo, czyli poświaty otaczającej wskaźnik myszy. Cały film trwa niemal 11 minut i warto go obejrzeć – punktowane są wszystkie niedoskonałości urządzenia, a jest ich naprawdę długa lista.
Jeśli planowaliście zakup któregoś z monitora z 4K, G-Sync i HDR zalecamy wstrzymać się do momentu publikacji większej liczby recenzji…