Xiaomi Mi Mix 2 – premiera już za miesiąc. Ceny są wysokie

Premiera Xiaomi Mi Mix 2 ma odbyć się we wtorek, 12 września. Chińskie media donoszą także o cenach nowego smartfonu, którego największym z atutów ma być ekran. Cena Xiaomi Mi Mix 2 w wersji z 6 GB RAM i 128 GB pamięci na dane wynosić ma 3999 juanów, czyli ok. 600 dolarów. Łatwo policzyć, że daje to około 2200 złotych przed doliczeniem 23% VAT. Wariant droższy, z 8 GB RAMu i 256 GB miejsca na dane kosztował będzie 4999 juanów, czyli ok. 750 dolarów (ok. 2740 złotych). Drogo?
Wydaje się, że Xiaomi Mi Mix 2 bedzie miał wszystko, co potrzebne jest do tego, by osiągnął komercyjny sukces. Świetna specyfikacja sprzętowa w parze z modnym ostatnio w świecie mobilnym „bezramkowym” wyświetlaczem (najpewniej w proporcjach 18:9), wydają się skazywać nowego smartfona Xiaomi na powodzenie. Wczoraj w sieci ukazał się render jednego z prototypów nadchodzącego urządzenia.Xiaomi Mi Mix 2 prototypŁadny? Oczywiście podstawowym pytaniem jest to, jak bardzo Xiaomi „namieszało” przy renderze, aby zamaskować ewentualnie występujące na krawędziach ramki wyświetlacza (o ile render faktycznie przedstawia jeden z prototypów).
Xiaomi Mi Mix 2 nie ma widocznego z przodu głośnika. Urządzenie zamiast tego ma wykorzystywać głośnik piezoelektryczny, umieszczony pod wyświetlaczem, czyli podobne rozwiązanie, jakie zastosowano w Xiaomi Mi Mix.
Xiaomi Mi Mix 2 ma wykorzystywać ekran AMOLED, a o jego wydajność zadba układ Snapdragon 835 i 6 GB pamięci RAM. Premiery smartfonu powinniśmy spodziewać się w połowie września.