Wyszukiwarka Bing przewidziała zwycięzców Oscarów!

Programiści Microsoftu już któryś raz postanowili uzbroić wyszukiwarkę w algorytm odpowiedzialny za „przewidywanie” nadchodzących wydarzeń. Wcześniej, w 2012 roku, Microsoft Bing przewidział między innymi zwycięzców wyborów w Stanach Zjednoczonych w aż 49 z 50 stanów!
W tym roku z 83-procentową skutecznością Bing typował laureatów statuetek akademii filmowej – Oscarów. Wyszukiwarka przewidział między innymi triumf Idy w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”. Spójrzcie na poniższe typy w obrębie dziesięciu najważniejszych kategorii (lewa kolumna) i porównajcie je z ich faktycznymi zwycięzcami (prawa kolumna).Zastanawiacie się pewnie jak doszło do tak wysokiej skuteczności w obrębie typów wyszukiwarki? Otóż Bing analizował zasoby Internetu pod kątem opinii krytyków filmowych, komentarzy internautów oraz ocen, przyznawanych przez serwisy filmowe. Wszystkie dane przetwarzane były w laboratorium Big Data, znajdującym się w Nowym Jorku.
Jak widać tak wysoki wynik nie wziął się z niczego. Jest po prostu wynikiem bardzo zaawansowanej i dokładnej analizy pewnych faktów.

Źródło: Windows Central