Szybka sieć w całym domu – nowe wzmacniacze sygnału TP-LINK

Jak działają nowe wzmacniacze sygnału TP-LINK RE450 i RE355? Wzmacniacze zostały wyposażone w diody sygnalizujące zasięg, dzięki którym znajdziemy najlepszą lokalizację do ich umieszczenia. Wystarczy wpiąć urządzenie do gniazdka elektrycznego, wcisnąć na nim przycisk RE oraz WPS na routerze i… zasięg sieci zostanie dzięki temu zwiększony. Wzmacniacze współpracują z routerami bezprzewodowymi w każdym standardzie.
Dodatkowo do dyspozycji mamy gigabitowy port Ethernet. Za jego pomocą możemy podłączyć do sieci bezprzewodowej urządzenia, które posiadają możliwość połączenia tylko za pomocą kabla, takie jak np. odtwarzacz Blu-ray, konsola do gier lub telewizor.wzmacniacze sygnału TP-LINKWzmacniacze pracują w technologii Wi-Fi 802.11ac, model RE450 pozwala uzyskać łączne prędkości dochodzące do 1,75 Gb/s natomiast RE355 do 1,2 Gb/s. Oba urządzenia pracują w dwóch pasmach sieci bezprzewodowej. Do prostych zastosowań, takich jak wysyłanie emaili lub przeglądanie Internetu, można wykorzystać pasmo 2,4GHz, podczas gdy pasmo 5GHz wykorzystywane będzie do bardziej wymagających zadań, takich jak np. oglądanie filmów w rozdzielczościach HD lub gier online.
Pełna specyfikacja techniczna dostępna jest tutaj:RE450 orazRE355.
Wzmacniacze sygnału TP-LINK RE450 i RE355 są już dostępne w sprzedaży. Pierwszy z modeli wyceniono na ok. 300 złotych, drugi na ok. 275 złotych. Produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Źródło: inf. prasowa