Strzelanina w siedzibie YouTube w San Bruno! Są ranni, napastnik nie żyje

[AKTUALIZACJA, godz. 23:40]: Napastnikiem była kobieta, która została właśnie zastrzelona przez policję, podali funkcjonariusze w rozmowie z CNN.
Wcześniejsze doniesienia, w porządku chronologicznym:
Na Twitterze przeczytać można coraz liczniejsze doniesienia na temat strzelaniny, jaka ma właśnie miejsce w siedzibie YouTube w stanie Kalifornia.
Jeden z project managerów YouTube, Todd Sherman poinformował, że po wyjściu z jednej z sali spotkań widział ślady krwi na podłodze i schodach. Jest to potwierdzenie tego, że na miejscu są osoby ranne. Nie ma na razie informacji o ofiarach śmiertelnych.youtube google strzelaninaSiedziba YouTube jest wydzielona z kampusu Google w Mountain View i znajduje się w San Bruno, w pobliżu lotniska w San Francisco. W przeciwieństwie do siedziby głównej Google, siedziba YouTube nie jest pilnie strzeżona i stosunkowo łatwo dostać się do jej głównego lobby.

strzelanina googleVadim Lavrusik, product manager firmy Google poinformował na Twitterze, że na kampusie znajduje się uzbrojony mężczyzna strzelający do pracowników firmy. Policja otrzymała już kilkadziesiąt zgłoszeń z kampusu.
„Słyszałem strzały i widziałem ludzi biegnących w bliżej nieokreślonym kierunku. Zabarykadowaliśmy się w pokoju z kilkoma innymi pracownikami”, napisał Vadim Lavrusik, jeden z pracowników YouTube, w jednym ze swoich postów na Twitterze.
Pierwsze doniesienia mówią o jednym uzbrojonym napastniku. Na miejscu znajduje się już policja, helikoptery i drużyna SWAT, czyli specjalna jednostka do zwalczania przestępczości. Policja w San Bruno prosi, aby nie zbliżać się do Cherry Ave & Bay Hill Drive. Władze miasta potwierdziły, że na miejscu zdarzenia znajduje się strzelec.Jeden ze świadków w rozmowie z serwisem CNN powiedział, że słyszał 2 lub 3 strzały, a następnie serię około 10 wystrzałów. Świadek znajdował się po drugiej stronie ulicy w ogródku jednego z okolicznych fast foodów. Wkrótce do tego miejsca przybiegła kobieta z raną postrzałową nogi. Udzielono jej pierwszej pomocy.
W wyniku strzelaniny co najmniej 5 osób trafiło do szpitala. Wciąż nie znamy liczby ewentualnych ofiar śmiertelnych.