Samsung nie wyprodukuje kolejnego procesora dla Apple

Od dawna mówi się o tym, że Apple zrezygnuje z usług Samsunga na rzecz Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Tajwański producent ma przejąć większość zamówień na produkcję procesorów dedykowanych kolejnej generacji iPadów i iPhone’ów. Tak przynajmniej wynika z informacji zdobytych przez The Korea Times.

„Apple dzieli się poufnymi informacjami na temat układów A7 z Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. TSMC zaczęło wysyłać zamówienia do kontrahentów, którzy dostarczą sprzęt niezbędny do wyprodukowania kolejnej generacji procesorów Apple” – donosi anonimowe źródło związane z jedną z firm współpracujących z Samsungiem.

Obecna generacja procesorów Apple wykonana jest w 32-nanometrowym procesie technologicznym. TSMC produkować będzie dla amerykańskiego giganta układy w 20-nanometrowym procesie technologicznym. Dzięki temu, Apple będzie mógł tworzyć cieńsze i lżejsze tablety i smartfony. Produkcja powinna ruszyć z początkiem 2014 roku.

Wojna pomiędzy Apple i Samsungiem trwa od dawna. Jedynie kwestią czasu było zakończenie współpracy pomiędzy obojgiem producentów. Nadal jednak nie mówi się o tym oficjalnie. Źródła donoszą, że współpraca pomiędzy Apple i Samsungiem zakończy się dopiero wtedy, kiedy amerykański producent zdecyduje się zrezygnować zupełnie z układów A6.

Samsung odpowiedzialny jest nie tylko za produkcję procesorów, ale także ekranów i pamięci dedykowanych iUrządzeniom. Również w tych dziedzinach Apple powoli ogranicza współpracę z południowokoreańskim gigantem na rzecz innych producentów.

Źródło: ZDNet