Pecety i tablety Vizio w tym miesiącu?

Firma Vizio kojarzy się zwykle z telewizorami HD oferowanymi w dość atrakcyjnych cenach, które odpowiadają jakości ich wykonania. Jednak od jakiegoś czasu Vizio utrzymuje, że chciałoby wejść na rynek komputerowy i mobilny, co zostało potwierdzone na tegorocznych targach CES. Do sprzedaży miały by trafić komputery typu all-in-one, 10-calowy tablet oraz 14- i 15,6-calowe notebooki. Całą serię łączy specyficzny design,  który można określić jako „surowy” lub „minimalistyczny”. Innymi słowy – a la Apple.
Wszystkie urządzenia sprawiają wrażenie dobrze wykonanych, jednak patrząc przez pryzmat dokonań Vizio, należy podejść do zdjęć raczej ostrożnie. Bardzo ciekawie prezentuje się all-in-one: jest wyjątkowo cieniutki jak na ten typ komputera, pamiętajcie przecież, że podzespoły gdzieś muszą zostać „upchnięte”, a procesorowi i karcie graficznej należy się przyzwoite chłodzenie. Trudno na razie powiedzieć cokolwiek na temat podzespołów, ponieważ jedyne co widzimy na zdjęciach to port USB 3.0.
W przypadku laptopów laptopów podobieństwo do MacBooków jest widoczne na pierwszy rzut oka: zwłaszcza niewielka grubość oraz klawiatura zdradzają źródło inspiracji Vizio.  Wykończenie obudowy wykonano ze szczotkowanego aluminium lub nierdzewnej stali, choć cenowo bardziej przystępna byłaby ta pierwsza opcja.
Sprzęt Vizio w dalszym ciągu czeka na zatwierdzenie przez amerykańską FCC.  Plany bezprzewodowej klawiatury i trackpada mają być tajemnicą do 31 lipca, natomiast firma potwierdziła, że sprzęt (a przynajmniej jego część) trafi na półki sklepowe jeszcze w czerwcu. Jeżeli specyfikacja dorówna wyglądowi, to może być hit lata…

Źródło: electronista