OnePlus 7 bez notcha i 'dziurki’. Mamy szczegółowe zdjęcia

W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele niepotwierdzonych doniesień na temat wyglądu smartfona OnePlus 7. Następca popularnego OnePlusa 6T miał według wielu doniesień zostać wyposażony w ekran 'z dziurką’, która miała zastąpić niewielkiego notcha. Producent najwyraźniej postanowił pójść drogą Xiaomi Mi Mixa 3 i postawić na konstrukcję typu slider.
Zdjęcie przedstawiające smartfona OnePlus 7 pojawiło się w serwisie Coolapk.com. Urządzenie znajduje się w często stosowanej w przypadku prototypów obudowie maskującej, zdradzającej jednak to, że na ekranie nie ma ani wcięcia, ani okrągłego wycięcia. Dziwi fakt, że w prototypowej obudowie jest także znajdujący się obok OnePlus 6TOnePlus 7Konstrukcja typu slider z pewnością da firmie OnePlus nieco więcej możliwości w zakresie zwiększania relacji powierzchni wyświetlacza do przedniego panelu obudowy. Mówi się, że ruchomy będzie tylny, a nie przedni panel urządzenia, ze względu na konstrukcję czytnika linii papilarnych zintegrowanego z ekranem.OnePlus 7Według niektórych doniesień mechanizm slidera z OnePlus 7 będzie wspierany dodatkowym silniczkiem. Wydaje się to jednak niezbyt popularne, biorąc pod uwagę nienajlepszy odbiór tego rozwiązania przez użytkowników smartfonów Oppo Find X oraz Vivo Nex S.
OnePlus 7 będzie jednym z pierwszych urządzeń korzystających z szybkiej pamięci UFS 3.0. Ponadto, będzie korzystał z mocy obliczeniowej Snapdragona 855, a do sprzedaży trafią warianty z 8 i 10 GB pamięci RAM.
Premiera smartfona OnePlus 7 będzie miała miejsce w maju bieżącego roku.