Okulary Oculus Rift mogą być sprzedawane „po kosztach”

„Mam nadzieję, że nie będziemy tracić pieniędzy na sprzedaży sprzętu, ale myślę, że każdy zgodzi się z tym, że jeżeli uda nam się to zrobić po kosztach, będzie to rozwiązanie świetne dla każdego” – powiedział Brendan Iribe w wywiadzie z dziennikarzami z serwisu Ars Technica.

„Jak mówi Mark [Zuckerberg], kiedy zaczynasz wyścig, pojawia się sporo możliwości na zarobienie pieniędzy na rzeczach, które są świetne dla konsumentów, ponieważ otrzymują oni produkt w naprawdę niskiej cenie” – dodaje.

CEO Oculus VR jest również zdania, że pieniądze zainwestowane w Oculus Rift przez Facebooka pozwolą obniżyć ostateczną cenę okularów poprzez znaczne zwiększenie produkcji. Ponoć najbardziej zależy na tym samemu Markowi Zuckerbergowi.

„[Mark] chce o obniżyć koszty nawet bardziej niż ja. Ja też tego chcę, ale jednocześnie zawsze planowaliśmy prowadzenie firmy przynoszącej zyski lub przynajmniej na progu rentowności, a nie dającej jedynie straty. Mark wychodzi z założenia w stylu 'zróbmy z tego duży biznes z produktem wysokiej jakości sprzedawanym po najniższej możliwie cenie'”.

Brendan Iribe dał również do zrozumienia, że wykupienie Oculus VR przez Facebooka będzie miało niewielki wpływ na technologię pierwszej wersji konsumenckiej okularów. Odbije się natomiast niesamowicie na kolejnej wersji urządzenia, które będzie dzięki temu znacznie lepsze.

Źródło: Ars Technica