Office 2013 od jutra w polskich sklepach!

Premiera Windowsa 8 za nami. Wyniki sprzedaży nie powalają, ale przyczyną tego stanu rzeczy jest – pisząc delikatnie – wykraczająca poza obecne standardy innowacyjność interfejsu. Zresztą wielu użytkowników wciąż zadowolone jest z „Siódemki” i nie widzi większego sensu zmiany. Czy podobnie będzie z pakietem biurowym Office? Wersja 2013 ma zadebiutować w polskich sklepach już jutro (29 stycznia). Ma być rewolucyjnie.

Więcej na ten temat dowiecie się z wypowiedzi Aleksandra Lewandowskiego, menadżera ds. oprogramowania i peryferii internetowego „hipermarketu” – Agito.pl:

Microsoft Office 2013 to produkt stworzony z myślą o tabletach oraz Ultrabookach z ekranami dotykowymi. Wersje 2013 znanych programów Office, takich jak Word, Excel i PowerPoint, zawierają nowe funkcje, które pomagają sprawniej tworzyć, komunikować się i pracować niemal w dowolnym miejscu. Oprócz zaktualizowania tradycyjnych pakietów Office, Microsoft opracował zupełnie nowe wersje subskrypcyjne, zaprojektowane specjalnie z myślą o tym, w jaki sposób użytkownicy korzystają dziś z pakietu Office. Każda z nowych subskrypcji zawiera wersje 2013 programów Office, np. Word, Excel i PowerPoint, a także usługi w chmurze, Skype z minutami na połączenia telefoniczne na całym świecie i pamięć masową online w SkyDrive.

Microsoft dodał kilka wyczekiwanych przez użytkowników nowości do składników Office’a, a jednocześnie wyznaczył przyszły kierunek rozwoju pakietów biurowych. Dwa kluczowe określenia dla premierowego oprogramowania to dotykowy interfejs oraz integracja w chmurze. Możliwość edytowania plików PDF czy integracja z Sky Drive to ułatwienia, na które wszyscy czekaliśmy.

Po raz pierwszy w Office pojawiła się możliwość zakupu pakietu biurowego Microsoft w formie jednorocznych subskrypcji. W takiej formie sprzedawana będzie odmiana Office 365 do zastosowań domowych -w jej cenie użytkownik otrzyma prawo do używania tej samej licencji na aż pięciu urządzeniach (w tym na tabletach i smartfonach), a w pakiecie pojawi się Outlook do obsługi poczty elektronicznej, do którego przyzwyczailiśmy się używając go w biurze.

Najnowszy Office przeznaczony jest na systemy Windows 7 i Windows 8. Oprogramowanie dostępne jest w następujących odmianach:  Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm, Office Professional 2013, Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Uczniów, Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych i Office 365 dla Studentów.

Osobiście boję się przełożenia na praktykę pierwszego zdania powyższej wypowiedzi, niemniej z ocenami wypadałoby wstrzymać się do momentu pierwszych testów.

Na koniec załączam ceny poszczególnych wersji pakietów (wg sklepu Agito.pl):

  • Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm PKC cena: 935,00
  • Office Professional 2013 PKC cena: 1869,00
  • Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Uczniów PKC cena: 479,00
  • Office 365 Home Premium dla Użytkowników Domowych cena: 359,00
  • Office 365 dla Studentów cena: 295,00
Źródło: inf. prasowe agito.pl