Nowy projektor Philips Screeneo już w sprzedaży

Najważniejszą cechą nowego projektora Screeneo jest wyższa jasność wbudowanej lampy LED – wynosi ona teraz 1200 Lumenów. Wyświetlany obraz ma rozdzielczość HD (1280×800 pikseli), natomiast dynamiczny kontrast to 100 000:1. Specjalny układ luster sprawia, że projektor może stać bardzo blisko powierzchni, na której wyświetlany jest obraz. Z odległości 10 cm uzyskujemy przekątną wynoszącą 50”, natomiast z odległości 44 cm otrzymamy obraz o przekątnej ponad 100”. Zastosowana lampa LED ma żywotność do 30 000 godzin.Philips ScreeneoProjektor został wyposażony w system Android z autorską nakładką, dzięki której obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Dzięki temu możliwe jest wyświetlanie popularnych formatów wideo, zdjęć oraz dokumentów, a także instalowanie aplikacji. Wszystkie pliki można przechowywać na wbudowanej pamięci o pojemności 4 GB, karcie SD, a dzięki portowi USB również na przenośnym dysku twardym lub pamięci flash. Zewnętrzne urządzenia komunikują się z projektorem za pomocą portów HDMI i VGA oraz bezprzewodowo – przy wykorzystaniu łączności Bluetooth 4.0 i dwuzakresowego Wi-Fi z obsługą technologii Miracast i DLNA.

W zestawie znajduje się zupełnie nowy pilot AirMouse z wbudowanymi czujnikami żyroskopowymi i pełnowymiarową klawiaturą, który ułatwia korzystanie z funkcji projektora Screeneo. Obudowa skrywa system głośników 2.1 o łącznej mocy 26 W oraz tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Łatwość instalacji oraz duża przekątna wyświetlanego obrazu sprawiają, że projektor może zastąpić telewizor, a dzięki systemowi Android – również Smart TV. Screeneo potrafi też wyświetlać trójwymiarowy obraz i jest sprzedawany z okularami DLP Link 3D Glasses.
Projektor Philips Screeneo jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta. Sugerowana cena detaliczna modelu HDP 1690TV wynosi 4499 złotych.

Źródło: inf. prasowa