Nowy najwydajniejszy smartfon na świecie – w AnTuTu padł imponujący rekord

Gdy Apple iPhone 7 uzyskał w benchmarku AnTuTu wynik na poziomie 172 644 punktów, wyprzedził o około 30 tysięcy punktów kolejnego w stawce OnePlus 3. W zestawieniu pojawił się jednak nowy nieoficjalny lider, który to złamał granicę 200 000 punktów z rezultatem… 203 737 punktów. Stał się tym samym najwydajniejszym smartfonem na świecie. Nie zagości on jednak na pierwszym miejscu podium z dwóch prostych powodów: nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, a jego wydajność nie została przetestowana co najmniej 2 tysiące razy.
Niestety, oficjalnie nie wiadomo od którego z producentów pochodzi tajemnicze urządzenie. Jeden z leaksterów za pośrednictwem Twittera poinformował, że jest to smartfon, który debiutował będzie w pierwszym kwartale 2017 roku.Czyżby był to Samsung Galaxy S8 z układem Mali-G71, o którym pisaliśmy wcześniej i który zadebiutować ma właśnie wtedy? Jest to więcej niż prawdopodobne, bowiem wydajność jego układu graficznego ma być porównywalna z wydajnością laptopowych kart graficznych średniego segmentu z 2015 roku.
Jeśli faktycznie tajemniczym urządzeniem jest Samsung Galaxy S8, to procesorem, któremu udało się osiągnąć tak imponujący rezultat jest Exynos 8895. Mniej prawdopodobnym jest to, aby tak wysoki wynik osiągnęło urządzenie wyposażone w Snapdragona 830.
 
 

Źródło: AnTuTu, Twitter